Дерматологія є областю клінічної медицини, яка вивчає функції та структуру епідермісу в нормі та при патологіях. Дерматологи займаються терапією та профілактикою різних шкірних захворювань. Подологія, з іншого боку, є спеціалізацією, яка зосереджується на хворобах стопи. Спеціалісти зі здоров’я ніг проводять огляд стопи, оцінюють її структуру, діагностують та усувають проблеми. У ряді випадків дерматологи та подологи можуть співпрацювати, особливо при лікуванні грибкових інфекцій.

Спеціальності дерматологія та подологія: загальні аспекти

Коли мова йде про захворювання шкіри стопи, сфери роботи цих спеціалістів перетинаються. Дерматологи можуть лікувати широкий спектр проблем, пов’язаних зі шкірою, включаючи грибкові інфекції. Вони проводять зовнішній огляд, аналіз зразків та призначають адекватне лікування. Наприклад, вони можуть прописати протигрибкові препарати або порекомендувати місцеве лікування.

Подологи ж займаються діагностикою та усуненням проблем, пов’язаних зі стопою. Це можуть бути нігтьові проблеми, плоскостопість та інші аспекти здоров’я стопи. Спеціалісти зі здоров’я ніг проводять огляд стопи, призначають функціональні тести та надають консультації щодо догляду за нігтями та стопою.

Лікування грибкових інфекцій: взаємодія дерматологів і подологів

Дерматологи та подологи можуть співпрацювати для досягнення найкращих результатів лікування запалення, мозолів та натоптишів, атлетичної стопи, грибкових інфекцій нігтів. Розглянемо докладніше способи взаємодії дерматологів та подологів:

  1. Діагностика: Дерматолог може поставити діагноз на основі проведених тестів (мікологічного дослідження та аналізів шкірних виділень), зовнішнього огляду та клінічних ознак. За необхідності він може спрямувати пацієнта до подолога для проведення функціональних досліджень стопи.
  2. Лікування грибкових інфекцій нігтьових пластин: Дерматологи та подологи можуть запропонувати різні методики лікування. Перші зазвичай призначають антимікотичні таблетки чи капсули системної дії. Ці препарати допоможуть знищити грибок зсередини. Але лікування може виявитися тривалим. І тут у ролі додаткового фахівця може виступити подолог. Він подбає про спеціалізований догляд за нігтями. Все це забезпечить оптимальні умови для одужання.
  3. Локальне лікування грибкових інфекцій стопи: Дерматологи можуть призначати місцеве лікування для атлетичної стопи, таке як антимікотичні креми, гелі та розчини. Подологи в цих випадках надають консультації з гігієни ніг та проводячи процедури косметичної обробки стопи.

Подолог може допомогти пацієнтові розробити регулярну програму догляду за стопою, включаючи обрізання та очищення нігтів, дотримання правил гігієни.

Ноги

Інші випадки взаємодії

Можливості співпраці між подологом та дерматологом не обмежуються лише лікуванням грибка. Вони можуть співпрацювати у багатьох інших випадках, таких як:

  • діагностика та лікування уражень епідермісу на стопі (екзема, псоріаз та дерматити);
  • лікування врослого нігтя (край нігтьової пластини може врости в шкіру пальця);
  • спільна реабілітація після травм стопи.

У кожному конкретному випадку рекомендується звертатися до фахівців для отримання консультації щодо того, як лікувати запалення, позбутися мозолів, натоптишів та інших дерматологічних проблем.

Якщо ви плануєте стати майстром педикюру, можна пройти навчання на курсах від компанії Baehr. Ви зможете отримати як початкові знання про подологію, так і пройти курси підвищення кваліфікації.

Бренд Baehr пропонує широкий вибір доглядових засобів для ніг, професійного обладнання та інструментів. Косметика «Pedibaehr» піклується про шкіру стоп та п’ят, допомагає справлятися з дерматологічними проблемами.

На правах реклами*