Речовина, яка міститься в овочах і фруктах, має унікальні властивості. Воно не тільки може уповільнити процес старіння, але і поліпшити якість життя літніх людей.

Група вчених з різних американських університетів опублікувала дослідження про боротьбу зі старінням за допомогою дуже поширеного в природі речовини. Це фізетин, одна з речовин з тканини рослин. Особливо багато його в полуниці і огірках, у великій кількості фізетин є в яблуках, ківі, хурмі, помідорах, персиках, винограді і цибулі. Втім, цей флавонол міститься практично в будь-яких свіжих фруктах і овочах, тільки в меншій кількості.

Автори дослідження розробляють препарат, який зможе знищувати пошкоджені клітини або допускати таких ушкоджень. Простіше кажучи, вони шукають ліки від старіння. Зрозуміло, ніхто не розраховує зупинити старість, але вчені мають намір спробувати відстрочити її і знизити кількість вікових захворювань.

Дослідники прийшли до висновку, що фізетин прекрасно справляється з цим завданням. Ця речовина знищує пошкоджені клітини, а також ефективно бореться із запаленнями, таким чином запобігаючи пошкодження клітин.

Під час експерименту фізетин давали літнім мишкам. У тих, хто отримував ліки, тривалість життя в середньому збільшувалася на 10%, а крім того, такі мишки були більш активні і менше хворіли.

Як буде діяти фізетин на людей поки не зрозуміло – миші отримували значно більші дози, ніж може отримати людина природним шляхом, тобто, харчуючись овочами та фруктами. Вчені вважають, що для людини ця речовина буде так само корисно, як і для мишей. Незабаром вони почнуть підготовку до випробувань.