Як показує статистика, середня тривалість життя жінок вище, ніж у чоловіків. Така закономірність простежується майже у всіх куточках світу.

З приводу причин, які дозволяють жінкам жити довше чоловіків, є безліч думок. Наприклад, вважається, що жінки більш схильні піклуватися про своє здоров’я і в цілому поводяться більш обережно. Також є думка, що жінки менше схильні до стресів, або знаходяться під захистом гормонів.

Американські вчені вирішили подивитися на це питання з іншого боку. Вони звернули увагу на те, як протікає процес старіння клітин в жіночому і чоловічому організмі. Найбільше вчених цікавили «кінцеві» ділянки хромосом – теломери.

Читайте також:  Лікар назвав продукт, який корисний при захворюванні легень

Вже встановлено, що в молодому організмі довжина теломер максимальна, а потім вони починають «стиратися». Це відбувається через накопичення мутацій і обмежень для ділення клітин – теломери покликані захищати хромосоми під час ділення. Також відомий зв’язок між довжиною теломер і потенційною тривалістю життя.

Виявилося, що у жінок теломери спочатку довші, ніж у чоловіків. Тобто, сама природа дала жінкам деяку перевагу по частині тривалості життя і захисту клітинних хромосом. Цей ефект підсилюють жіночі статеві гормони, які активують ферменти, що захищають теломери.

Але при цьому жінки, так само як і чоловіки, схильні до впливу різних факторів, які привести до прискореного укорочення теломер. Крім того, «захист» з боку жіночих гормонів працює тільки до настання менопаузи.

Читайте також:  Коли екран телефону може принести користь організму