Звичні для нас волоські горіхи дивно корисний продукт. Їх називають «їжею для розуму», радять їсти як цілі ядерця так і масло, вичавлене із стиглих горіхів. Чим же вони так корисні.

Ядра волоських горіхів містять безліч необхідних вітамінів – групи В (у тому числі В1 і В2), Е, аскорбінову кислоту – в зелених горіхах її навіть більше ніж у шипшині, і вітамін РР. Є в цих горіхах так само бета-каротин, залізо – для профілактики анемії, дубильні речовини, білки і більше 20 незамінних амінокислот, що робить їх незамінними для вегетеріанцев.

У зеленій шкірці незрілих горіхів міститься найцінніша речовина – юглон, яка є антиоксидантом і природним антибіотиком.

Отже. Основні корисні властивості волоських горіхів, доведені вченими:

1. Дослідники довели, що волоський горіх володіє протираковими властивостями. Завдяки високому вмісту жирних кислот омега-3, волоські горіхи знижують вироблення гормону, який, як вони вважають, відповідає за розвиток раку простати у чоловіків і раку грудей у жінок. Дослідники стверджують, що якщо з’їдати щодня від 5 до 10 горіхів ризик захворювання знижується на 30-40% у чоловіків і на 40-50 у жінок.

2. Завдяки вмісту у волоських горіхах певного виду лецитину, під впливом якого відбувається вироблення медіатора передачі нервових імпульсів у мозок ацетилхоліну, відбувається поліпшення пам’яті і більш активна робота мозку, покращиться координація рухів.

3. Масло волоських горіхів прекрасний бактерицидний засіб. Воно багате жирними кислотами (лінолевою, ліноленовою і олеїновою), активізує імунну систему, володіє протизапальними і бактерицидними властивостями.

4. Завдяки високому вмісту у волоських горіхах амінокислоти аргініну, вони мають властивість зміцнення і підтримки еластичності кровоносних судин, тим самим допомагаючи уникнути безлічі проблем, у тому числі з серцем. Однак, потрібно враховувати, що велика кількість аргініну може витісняти іншу амінокислоту – лізин, яка бореться з вірусом герпесу. Тому за наявності герпесу не слід зловживати волоськими горіхами.

5. Омега-3 альфа-ліноленова кислота, в достатній кількості міститься у волоських горіхах сприяє підтримці нормального рівня холестерину в крові. Мало кому відомо, що волоські горіхи роблять благотворний вплив на репродуктивну функцію у чоловіків. Кілька масштабних досліджень, незалежно один від одного, встановили, що при регулярному вживанні волоських горіхів у чоловіків поліпшуються якісні та кількісні характеристики сперми.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЩЕ 7 КОРИСНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ВОЛОСЬКИХ ГОРІХІВ

ГОРІХИ ЗАХИЩАЮТЬ СЕРЦЕ І БЕРЕЖУТЬ ФІГУРУ

ВОЛОСЬКІ ГОРІХИ ПОКРАЩУЮТЬ ЯКІСТЬ СПЕРМИ