Томати-це не просто смачний і корисний овоч, доступний кожному українцю. Виявляється, вони здатні придушити зростання пухлин шлунка.

Помідори відносяться до числа найбільш поширених овочів в України, для наших громадян вони є основним харчовим джерелом лікопіну. Це антиоксидант, що має безліч переваг для здоров’я, включаючи зниження ризику хвороб серця і раку.

Дослідження показало, що екстракт томатів пригнічує розвиток і розмноження клітин раку шлунка – це відкриває новий шлях до розробки засобів лікування підступної хвороби. Автори дослідження вивчали екстракти цільних томатів. Результати опубліковані в Journal of Cellular Physiology.

Італійські вчені довели, що протипухлинний ефект помідорів, мабуть, не пов’язаний з якимись окремими компонентами на зразок лікопіну. Помідори впливають на здоров’я людини в цілому. Проаналізувавши екстракти на предмет здатності боротися з клітинами раку шлунка, вчені з’ясували, що томати певного сорту, ймовірно, можуть пригнічувати ріст і поширення злоякісних клітин, тобто здатність раку до метастазування.

Читайте також:  103-річний чоловік розкрив оригінальний секрет свого довголіття

Лікування зупинило клітинний цикл за рахунок регулювання білків сімейства ретинобластом і певних інгібіторів клітинного циклу. В кінцевому підсумку це викликало загибель ракових клітин в результаті процесу під назвою апоптоз. Надалі вчені повинні визначити потенціал використання певних поживних речовин не тільки для профілактики, але і в якості підтримуючої стратегії лікування раку.