Дослідження показало, що пікові показники метаболізму в людському організмі відзначаються у віці одного року. А їх різке зниження настає вже після 60.

У даному дослідженні взяли участь 6 400 осіб у віці від 8 днів до 95 років у 29 країнах. Воно показало, що швидкість метаболізму залишається майже незмінною протягом середнього віку.

При цьому даний показник досягає свого піку всього в один рік, а з 20 до 60 залишається стабільним. Після 60 він починає невблаганно знижуватися.

Ці відкриття надало нові дані про функціонування людського організму. Метаболізм необхідний для підтримки життєдіяльності тіла. Особливо в тому випадку, якщо людина багато і старанно тренується, що призводить до мікророзривів м’язової тканини.

Метаболізм допомагає їх відновлювати. Також це хороший захист від зайвого жиру на животі і боках. Чим вище швидкість метаболізму, тобто спалювання зайвих калорій, тим менше цих небажаних запасів. Ось чому дослідники скоригували свої вимірювання з поправкою на розмір тіла, щоб порівнювати метаболізм людей різної ваги.

Опубліковане в журналі Science дослідження виявило 4 фази метаболічного життя. Перша йде від народження до року, коли метаболізм зростає, потім до 20 років, де відзначаються легкі зміни швидкості метаболізму без різких сплесків, з 20 до 60 він взагалі не змінюється, а після 60 відзначається постійне зниження.

У 90, якщо людині пощастить дожити до цього віку, швидкість метаболізму буває на 26%, в порівнянні з середнім віком.