Забігаючи наперед, слід сказати, що мова йде не про повну відмову від їжі, а дотриманні певного раціону, який більше схожий на посаду, і на короткий час.

Дослідження проводили американські гастроентерологи спільно з дієтологами. Також у науковій роботі брали участь імунологи. Результати дослідження показали, що навіть один день на місяць без їжі на 40% зменшує ризик розвитку серцево-судинних та гастроентерологічних захворювань. Однак потрібно пам’ятати про те, що організм повинен одержувати в такі дні оптимальна кількість рідини. У протилежному випадку можливий розвиток серйозних ускладнень.

Вчені відзначають, що в даному випадку не йде мова про урізання раціону, що згодом може призвести до булімії або анорексії. Такий режим харчування нічого спільного з дієтою не має, так як завдає організму непоправної шкоди. Саме поняття «дієта» передбачає правильне, оптимальне харчування для організму, таке, що покращує самопочуття і дозволяє позбутися від зайвої маси та гастроентерологічних захворювань.

Позитивний терапевтичний ефект спостерігається вже в тому випадку, якщо людина періодично буде пропускати один-два прийоми їжі. Допускаються повні добу, але не більше цього. Слід розуміти і те, що після такого «розвантажувального дня» потрібно продовжувати харчуватися в тому ж режимі, що і раніше, а не вживати порції в рази більше, ніж до цього. В такому разі можуть початися проблеми з обміном речовин, знизитися швидкість метаболізму, що може призвести до набору зайвої маси.

Вчені рекомендують голодувати в ті дні, коли не передбачається розумової або фізичної активності. Краще всього, якщо це буде вихідний день або частина відпустки. Для того щоб настав бажаний ефект такі дні потрібно влаштовувати регулярно.

Джерело: rantac