Вчені Університету Сан-Паулу в Бразилії з’ясували, що при помірному вживанні кави у некурящих людей зменшується артеріальний тиск. Це радісна новина для величезної армії любителів напою.

Бразильські вчені прийшли до висновку про те, що при вживанні кави на рівні від 1 до 3 чашок в день, який можна назвати помірним, ризик розвитку гіпертонії у людей, які ніколи не курили знижується. Кава – один з найпопулярніших безалкогольних напоїв в світі, і наука вже виявила чимало її корисних і шкідливих властивостей для здоров’я. Недавнє дослідження, опубліковане журналом Clinical Nutrition, проливає світло на зв’язок між вживанням кави і гіпертонією. За даними вчених, зв’язок між кавою і підвищеним тиском залежить від ставлення до куріння. Саме для некурящих кава найбільш корисна в плані зниження ризику підвищеного тиску.

Читайте також:  6 протизапальних продуктів, щоб зменшити біль при артриті

Харчові переваги, і особливо рівень вживання кави, як вже давно вважає наука, можуть викликати гіпертонію. Але попередні дослідження про зв’язок кави і підвищеного артеріального тиску не були послідовними і гомогенними. Тепер бразильські вчені більш уважно стежили за впливом кави на ймовірність розвитку гіпертонії у жителів Бразилії середнього та похилого віку. У сферу їх уваги потрапили 15 105 цивільних службовців у віці від 35 до 74 років, рекрутованих з 6 міст країни. Спочатку ні у кого не було гіпертонії, а період спостережень склав 3,9 року.

Підсумки дослідження показують, що в порівнянні з людьми, котрі ніколи не вживали кави, у людей, які помірно п’ють цей напій знижується ризик розвитку гіпертонії. При поправці на куріння аналіз показує зменшення ризику гіпертонії у тих, хто ніколи не курив, в порівнянні з тими, хто курив раніше або продовжує це робити. У групі курців і колишніх курців вплив кави на гіпертонію незначно. Якщо ж люди вживають більше трьох чашок кави в день, то зниження ризику гіпертонії домогтися не виходить. Дослідження було спостережливим, воно не пояснює, чому кава може зменшувати ризик гіпертонії.

Читайте також:  Японські вчені розкрили небезпеку модних дієт