За словами експертів, деякі ліки, популярні в українців, не мають терапевтичного ефекту і можуть вважатися марними.

Деякі ноотропи. До них відносяться популярні у наших громадян гліцин і гамма-аміномасляна кислота. Вони марні, тому що їх не пропускає гематоенцефалічний бар’єр – структура, що відокремлює кровоносні капіляри від клітин мозку. У цих препаратів є шанувальники, впевнені, що їм дані препарати допомагають.

Гомеопатичні засоби. Гомеопатичні препарати не ефективніше плацебо, відзначають деякі вчені.

Гепатопротектори. Препарати для відновлення печінки. Вважається, що вони захищають печінку від токсичних речовин, допомагають відновитися і виводять шлаки. Поняття “шлаки” в науці немає, їх ніхто ніколи не бачив, зазначають медики.

Читайте також:  Вчені назвали здоровий продукт, який може подвоїти ризик раку

“Ліки від серця”. Згадаймо про надзвичайно популярні корвалол і валідол. Валідол приймають при стенокардії, він покликаний розширювати судини серця. При цьому валідолу немає ні в європейських, ні в американських рекомендаціях фахівців. За словами медиків, це просто солодка м’ятна цукерка. У складі корвалолу є фенобарбітал, що викликає залежність і має безліч побічних ефектів.

Актовегін роблять з крові телят, і він потенційно може переносити коров’ячий сказ.

Імуномодулятори. Препарати з недоведеною ефективністю.

Хондопротектори і мазі. Допоможуть при болях в м’язах, тільки якщо поєднувати їх з фізичним навантаженням.

Лікар і телеведучий Олександр Мясников відзначав, що до числа препаратів, які не принесуть користі, відносяться ферменти, судинозміцнюючі препарати, імуномодулятори, гепатопротектори. Марні вітаміни і БАДи, пробіотики, пребіотики, ноотропи, вважає він.

Читайте також:  Названі найпростіші способи покращити здоров'я очей

Колега Мясникова, Олена Малишева, назвала непотрібні ліки при коронавірусі. За її словами, якщо вам їх призначають, значить, лікар «не блищить грамотністю». Йдеться про гідроксихлорохін, таміфлю, анаферон, кагоцель.

За словами лікаря загальної практики Ірини Добрецової, саме марний засіб — все, що стосується імуномодуляторів і імуностимуляторів. Імунна система здорової людини справляється з респіраторним захворюванням за тиждень.

Обов’язкових препаратів в домашній аптечці не так і багато, сказав Мясников. До них відносяться жарознижуючі, спазмолітики, матеріали для перев’язки, антисептики, а також ліки, прописані лікарем конкретному пацієнту. Наприклад, при захворюваннях серця або цукровому діабеті.

Даремні аналізи, які не треба здавати — вони або давно втратили актуальність, або не принесуть користі пацієнту.

  • Біорезонанс
  • ХМС по Осипову
  • Гемосканування або аналіз по краплі крові
  • Дисбактеріоз
  • Проба Сулковича
  • Кал на вуглеводи
  • Онкомаркери
Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News