Навіть якщо строго дотримуватися дозування і стежити за терміном зберігання.

Популярну медичну приказку: “в ложці ліки, в чашці-отрута” чули, мабуть, всі. Але далеко не всі знають, що навіть якщо строго дотримуватися дозування, правила зберігання і не перевищувати строк придатності, з деякими ліками треба бути дуже обережними.
І що найнебезпечніше, багато з цих ліків ми зберігаємо в домашніх аптечках. І приймаємо при нездужаннях. З якими таблетками і краплями треба бути особливо обережними?

Анальгін, Ібупрофен, Парацетамол

… та інші нестероїдні протизапальні засоби. Вони знімають біль, знижують жар — і тому ми намагаємося тримати їх під рукою і часто приймаємо.

Тим часом всі ці препарати здатні погано вплинути на слизову оболонку шлунка, викликаючи гастрити і виразки і здатні навіть провокувати шлункову кровотечу.

Анальгін при тривалому застосуванні викликає анемію, Ацетилсаліцилова кислота знижує згортання крові, що може бути причиною кровотеч, Індометацин впливає на нервову систему і здатний спровокувати галюцинації.

Краплі для носа

В першу чергу мова йде про спреї і краплях, що володіють судинозвужувальними властивостями. Якщо застосовувати їх тривалий час (більше п’яти днів), можливі такі неприємні наслідки як запаморочення і головні болі — через звуження судин головного мозку.
Особливо небезпечні такі препарати для дітей: занадто тривале застосування може призвести до судом, втрати свідомості і навіть комі

Сечогінні препарати

Разом із зайвою рідиною ці препарати виводять з організму важливі електроліти — наприклад, калій. А його брак може викликати слабкість, болі в різних групах м’язів, перебої в серці. Так само велика доза діуретика може викликати різке падіння тиску, і, як наслідок, непритомний стан, головні болі.

Аспірин

Цей препарат сучасні лікарі призначають не для лікування застуди, а для профілактики інфаркту та інсульту у пацієнтів із захворюваннями серця.

Але аспірин діє на епітелій стінки шлунка, нирок, матку, судини, а також робить негативний вплив на печінку.

На тлі тривалого постійного прийому аспірину можуть з’явитися ерозії і виразки в шлунку і дванадцятипалої кишці.

Фітопрепарати і ліки з екстрактами рослин

При траволечении нас підстерігає відразу дві небезпеки. По‑перше, запросто можна не вгадати з дозуванням — адже вміст активної речовини і тим більше її граничні дози ми можемо визначати в кращому випадку «на око».

А, по‑друге, багато хто забуває про те, що лікарські трави здатні посилювати або послаблювати дію інших лікарських препаратів, тим самим сильно змінюючи їх ефективність.

Наприклад, золотий корінь ні в якому разі не можна застосовувати при гіпертонічних кризах і різко виражених симптомах неврологічних захворювань, чорноплідна горобина — при підвищеному згортанні крові, гастритах і виразковій хворобі шлунка, а звіробій «скасовує» дію гормональних препаратів.