Навіть якщо строго дотримуватися дозування і стежити за терміном зберігання.

Популярну медичну приказку: “в ложці ліки, в чашці-отрута” чули, мабуть, всі. Але далеко не всі знають, що навіть якщо строго дотримуватися дозування, правила зберігання і не перевищувати строк придатності, з деякими ліками треба бути дуже обережними.
І що найнебезпечніше, багато з цих ліків ми зберігаємо в домашніх аптечках. І приймаємо при нездужаннях. З якими таблетками і краплями треба бути особливо обережними?

Анальгін, Ібупрофен, Парацетамол

… та інші нестероїдні протизапальні засоби. Вони знімають біль, знижують жар — і тому ми намагаємося тримати їх під рукою і часто приймаємо.

Тим часом всі ці препарати здатні погано вплинути на слизову оболонку шлунка, викликаючи гастрити і виразки і здатні навіть провокувати шлункову кровотечу.

Читайте також:  Вчені встановили важливий фактор поширення туберкульозу

Анальгін при тривалому застосуванні викликає анемію, Ацетилсаліцилова кислота знижує згортання крові, що може бути причиною кровотеч, Індометацин впливає на нервову систему і здатний спровокувати галюцинації.

Краплі для носа

В першу чергу мова йде про спреї і краплях, що володіють судинозвужувальними властивостями. Якщо застосовувати їх тривалий час (більше п’яти днів), можливі такі неприємні наслідки як запаморочення і головні болі — через звуження судин головного мозку.
Особливо небезпечні такі препарати для дітей: занадто тривале застосування може призвести до судом, втрати свідомості і навіть комі

Сечогінні препарати

Разом із зайвою рідиною ці препарати виводять з організму важливі електроліти — наприклад, калій. А його брак може викликати слабкість, болі в різних групах м’язів, перебої в серці. Так само велика доза діуретика може викликати різке падіння тиску, і, як наслідок, непритомний стан, головні болі.

Читайте також:  Кому і навіщо потрібно здавати аналізи на вітаміни та як розшифрувати результати

Аспірин

Цей препарат сучасні лікарі призначають не для лікування застуди, а для профілактики інфаркту та інсульту у пацієнтів із захворюваннями серця.

Але аспірин діє на епітелій стінки шлунка, нирок, матку, судини, а також робить негативний вплив на печінку.

На тлі тривалого постійного прийому аспірину можуть з’явитися ерозії і виразки в шлунку і дванадцятипалої кишці.

Фітопрепарати і ліки з екстрактами рослин

При траволечении нас підстерігає відразу дві небезпеки. По‑перше, запросто можна не вгадати з дозуванням — адже вміст активної речовини і тим більше її граничні дози ми можемо визначати в кращому випадку «на око».

Читайте також:  Чи корисно спати вдень і як це робити правильно

А, по‑друге, багато хто забуває про те, що лікарські трави здатні посилювати або послаблювати дію інших лікарських препаратів, тим самим сильно змінюючи їх ефективність.

Наприклад, золотий корінь ні в якому разі не можна застосовувати при гіпертонічних кризах і різко виражених симптомах неврологічних захворювань, чорноплідна горобина — при підвищеному згортанні крові, гастритах і виразковій хворобі шлунка, а звіробій «скасовує» дію гормональних препаратів.