Будь-яка теплова обробка харчового продукту змінює його структуру. Однак звичайне розігрівання їжі в мікрохвильовці нічим не відрізняється від смаження, варіння і запікання. Твердження про шкоду і безпеку їжі з мікрохвильової печі прокоментували дієтологи Олена Мотова і Павло Терехов.

Вони підкреслили, що думки дослідників щодо НВЧ розходяться. Одні кажуть, що при розігріванні їжі в мікрохвильовці втрачається цінність продуктів, зменшується кількість вітамінів і корисних властивостей. Інші вважають, що так продукти легше засвоюються, розігріваються без застосування масла.

За словами Павла Терехова, він використовує для підігріву їжі в СВЧ тільки контейнери з термоміцного скла. Неодноразово фахівці попереджали про шкоду використання пластикових контейнерів для розігріву їжі в мікрохвильовках.

Дієтолог підкреслив, що будь-який тип обробки продукту змінює структуру харчових волокон. “Якщо розбиратися у всьому досконально, то звичні для кулінарії підходи також не приносять продуктам нічого, крім шкоди”, – зазначив Павло Терехов.

На думку Олени Мотової, єдиний ефект, який СВЧ надає на їжу, – це звичайне нагрівання. Воно нічим не відрізняється від будь-якого іншого, будь то смаження або варіння, передає РИА Новости. Дієтологиня розповіла, що випромінювання від мікрохвильовки не є іонізуючою радіацією. Тобто НВЧ-випромінювання не вибиває електрони з атомів і не розбиває ядра елементів.

“Мікрохвилі впливають на наш організм точно так же, як і на їжу – вода, що міститься в тканинах, буде нагріватися під їх впливом. Хоча мікрохвилі дуже швидко загасають в атмосфері, СВЧ-печі конструюють таким чином, щоб запобігати навіть мінімальні «витоки»”, – заявила Олена Молотова.