Існує велика кількість факторів способу життя, які грають роль здоров’я мозку. Спілкування, сон, фізичні вправи та харчування – лише деякі із стовпів, які допоможуть зберегти когнітивні функції на високому рівні.

Коли справа доходить до харчування, є певні продукти, здатні підтримати роботу мозку, наприклад, фрукти, овочі та риба. Водночас існує одна харчова звичка, яку багато лікарів вважають найшкідливішою – вживання великої кількості рафінованого цукру.

Вважається, що дієта з високим вмістом цукру збільшує ризик розвитку діабету другого типу, який, у свою чергу, підвищує ризик розвитку хвороби Альцгеймера. Інше дослідження показало кореляцію між рівнем глюкози у крові та деменцією.

За даними вчених, вищі рівні цукру в крові у людей з діабетом і без нього були пов’язані з підвищеним ризиком розвитку недоумства.

Хоча існують генетичні фактори, які відіграють роль у здоров’ї мозку та розвитку хвороб, пов’язаних з пам’яттю, поточні дослідження показують, що вибір продуктів харчування та напоїв також впливає.

Наприклад, дослідження, проведене на щурах, показало, що дієта з високим вмістом цукру, особливо у вигляді кукурудзяного сиропу, може збільшити запалення мозку та знизити когнітивні функції.