ГоловнаНовини Здоров'яПопулярні в Україні ліки виявилися смертельно небезпечними

Популярні в Україні ліки виявилися смертельно небезпечними

Дослідники з Данії встановили тісний зв’язок між застосуванням препарату «Диклофенак» і розвитком патологій судин і серця, різко підвищують ризик смерті. Про це дослідження пише видання British Medical Journal.

Таблетки

Зокрема, вчені змогли пересвідчитися в тому, що прийом диклофенаку збільшує ймовірність виникнення смертельних захворювань на 50%. У тому, що це так, вони переконалися, проаналізувавши медичні дані про здоров’я 6,3 мільйонів осіб віком від 46 до 49 років.

Виявилося, що у людей, які приймали диклофенак, є істотно більш висока ймовірність розвитку аритмії, ішемічного інсульту, серцевої недостатності та інфаркту. Вчені порівнювали стан пацієнтів, що вживали саме диклофенак, з показниками роботи організму людей, які вживали інші знеболюючі (ібупрофен або парацетамол). Виявилося, що люди, які вживали дикофенак страждали від серцевих захворювань набагато частіше.

Читайте також:  Названі 5 продуктів, які категорично не можна їсти на порожній шлунок

Окремо автори роботи відзначили, ознаки небезпечних ускладнень від використання диклофенаку проявляються вже у місячний період його вживання. Нагадаємо, що препарат «Диклофенак» продається в Україні без рецепта і входить в Перелік життєво необхідних і найважливіших препаратів для медичного застосування.

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News