Як повідомили вчені з Університету Квінс в Белфасті, вживання кави може вдвічі знизити ризик розвитку раку печінки. Результати роботи опубліковані на MedicalXpress.

Фахівці проводили дослідження, в якому брали участь майже 472 тисяч осіб, протягом семи з гаком років. 75 відсотків випробовуваних вживали каву на постійній основі.

Зазначається, що за час спостереження у 3,5 тисячі учасників дослідження виявили онкологічні захворювання. У 88 випадках це виявилася гепатоцелюлярна карцинома — поширений первинний рак печінки.

Вчені повідомляють, що у любителів кави, меленої або розчинної, ризик розвитку даного типу онкології був на 50 відсотків нижче, ніж у інших.

Читайте також:  5 невідомих небезпек кавуна

При цьому любителі кави частіше інших курили, вживали алкоголь, мали високий рівень холестерину, але це не збільшило їх шанси захворіти на рак. Більш того, група не показала схильності до діабету, цирозу печінки, каменів в жовчному міхурі і виразці шлунка.

За словами дослідників, позитивний вплив кави на організм пояснюється високим вмістом антиоксидантів і кофеїну. Проте вчені нагадали, що запобігти появі раку в першу чергу допоможе відмова від шкідливих звичок.

Відзначимо, що кавою не рекомендують захоплюватися людям з підвищеним артеріальним тиском.