Вчені розповіли, що життєздатність кожного виду залежить, в тому числі, від того, скільки варіантів забарвлення у його представників. За їхніми висновками, чим більше різноманітність кольорів, тим краще. Відкриття стосується і людей.

Від того, якого кольору особина, залежить, виявляється, дуже багато. Наприклад, стратегія полювання, захист від хижаків, відносини з протилежною статтю. Як відзначають експерти, чим більше варіантів кольору вовни, луски або оперення всередині одного виду, тим ширше він представлений, і тим нижче ризик його вимирання.

Так, вчені виявили зв’язок здоров’я і тривалості життя з кольором шерсті у лабрадорів. Собаки з шоколадним забарвленням живуть приблизно на 1,4 року менше своїх родичів золотистого і чорного кольору. До того ж вони частіше хворіють отитом і дерматитом.

Забарвлення шерсті домашніх кішок може вказувати на рівень їх агресивності по відношенню до людей. Так, самими злими виявилися триколірні, чорно-білі і сіро-білі самки. А коти такого кольору набагато добріші до своїх господарів.

Що стосується людей, то вчені провели анкетування понад 200 000 чоловік і проаналізували їх геноми. З’ясувалося, що чим світліше волосся у людини, тим пізніше у неї настає статеве дозрівання і, отже, вище ймовірність досягти старості. Ранній пубертат підвищує ризик розвитку деяких захворювань, наприклад, хвороб серцево-судинної системи і діабету другого типу.

Тобто у блондинів і світлих шатенів менше шансів заробити інфаркт, інсульт і діабет другого типу, відзначили фахівці.