Кава не тільки надає сил і покращує настрій, вона також може принести велику користь для здоров’я, впевнені вчені. Згідно з дослідженнями, вживання цього ранкового напою не лише знижує ризик серцевих захворювань, а й продовжує життя.

Так, в одному з досліджень фахівці вивчали зв’язок щоденного споживання кави зі смертністю від усіх причин та серцево-судинних захворювань. У ньому взяли участь майже 469 тис. осіб, з яких 22,1% не вживали кави регулярно, 58,4% випивали 0,5–3 чашки на день та 19,5% випивали понад три чашки на день. Порівняно з тими, хто не п’є кави, споживання 0,5–3 чашок напою на день було пов’язане з нижчим ризиком смертності від усіх причин, зазначили фахівці.

Інше дослідження також підтвердило користь кави для довголіття. Вчені використали дані про 502,6 тис. осіб з UK Biobank з подальшим спостереженням, що розпочалося у 2006 році та закінчилося у 2016 році. “Вживання кави було пов’язане зі смертністю, зокрема серед тих, хто випивав вісім і більше чашок на день”, – підсумували фахівці.