Кава все ще залишається одним з найбільш популярних джерел енергії з ранку та протягом дня. Проте є й продукти, які здатні підбадьорити не гірше за цей напій, зазначають медики.

Кава є корисною тільки в помірних кількостях, тоді як її занадто активне розпиття загрожує неприємними наслідками. Підняти тонус можна, наприклад за рахунок правильного сніданку. Краще з’їсти його до 10:00 і включити поживні інгредієнти, в тому числі фрукти. З ранку також рекомендовано випити склянку теплої води, щоб не допустити зневоднення. Сухофрукти позитивно впливають на роботу серця та процес кровообігу, вони стимулюють обмін речовин та допомагають скоротити ризик розладу кишечника. Налягати можна на курагу, сушені банани та печені груші, у них багато клітковини і вони швидко засвоюються.

Читайте також:  Без зайвих витрат: пластичний хірург назвав 3 вірні способи зберегти молодість шкіри

Джерелом енергії є і злаки, можна додати до раціону вівсяну або ячмінну кашу, житній хліб, коричневий рис. Корисні властивості для бадьорості має шоколад, де вміст какао-бобів не нижче 70%. Кофеїн та теобромін допоможуть забезпечити м’який приплив енергії без прискореного серцебиття. Добре продукт впливає на настрій, збільшуючи рівень гормонів радості. Горіхи позитивно впливають на пам’ять та увагу, змушують відчувати себе бадьоріше, підтримують метаболізм.

Звертають увагу експерти і на ефірні олії. Вони дозволяють протистояти фізичній втомі, особливо цитрусові та розмаринові ноти. Додавати їх можна у ванну, достатньо кількох крапель для відчутного ефекту. Важливо також регулярно повторювати процедуру, оскільки разовий досвід не дасть бажаного результату.

Читайте також:  Лікарі порадили їсти сир у першій половині дня