Зайва вага та безрезультатні спроби худнути говорять про порушення обміну речовин та повільний метаболізм.

Метаболізм називають “повільним”, коли організм неефективно розпоряджається отриманими з їжі калоріями. Замість витрачати їх на вироблення енергії для підтримки імунної системи, процесів регенерації тканин і своєї витривалості або на когнітивні функції, він воліє відкладати їх у запас – у вигляді жиру. Тому часто характерною ознакою такого порушення обміну речовин є повнота.

Також надто повільний метаболізм вказують інші ознаки, про це пише журнал Fit for Fun.

Постійно холодно. Руки і ноги, що мерзнуть навіть в умовах нормальної температури, – один із попереджувальних сигналів проблеми. При повільному метаболізмі процеси кровообігу ослаблені, особливо у периферичних ділянках тіла.

Суха шкіра. Якщо шкіра здається особливо грубою, сухою, що лущиться (навіть незважаючи на догляд), це також може бути пов’язано з обміном речовин.

Випадає волосся. Через млявого кровообігу у людей з повільним метаболізмом шкіра голови і, отже, волосся отримує менше поживних речовин. Результатом може бути їх випадання та ламкість.

Підвищена втома. Коли метаболізм уповільнений, відчуття втоми, виснаження може виникати вже вранці після пробудження від сну.

«Класична ознака порушеного обміну речовин – сильний денний спад, занепад сил, виснаження, що відчуваються приблизно о 14-15 годині».

Чому метаболізм уповільнюється? Вчені констатують: він тісно пов’язаний з індивідуальними особливостями роботи організму та може бути спадковим. Але також на метаболізм впливають особливості способу життя – наприклад, незбалансоване харчування, що створює дефіцит поживних речовин (білка, жиру, вітамінів та мікроелементів). Поганий або недостатній сон, занадто сильний стрес, відсутність нормального відпочинку та вкрай низький рівень фізичної активності також можуть призвести до порушення обміну речовин.