Дослідження показало, що постава тіла під час ходьби та її темп певним чином пов’язані з характером людини.

Кожна людина ходить по-своєму: хтось швидкий у русі, хтось, навпаки, віддає перевагу неквапливій прогулянці. Фахівці вважають, що манера ходьби відбиває характер людини, і результати наукових досліджень підтверджують це. Дослідники зі США вивчили стилі ходи 15 000 чоловік і виявили: швидкість чи темп ходьби асоціюються з певними рисами особистості.

Розмірний неквапливий крок. Люди, яким властиво ходити повільно, часто мають спокійний характер, впевнені в собі, спокійні, розслаблені. Однак існує ризик того, що вони можуть бути надто лінивими, інертними – причому у різних сферах життя. Чекати від них ініціативи та оперативної допомоги не варто.

Швидка хода. Деякі люди ходять так швидко, що інші можуть лише тікати за ними. На думку дослідників, ці люди відрізняються особливою відкритістю, комунікабельністю, дружелюбністю, мають широке коло соціальних контактів. Нерідко вони мають здатність швидко розуміти і знаходити потрібне рішення. Можливо тому «швидкохідки» іноді здаються іншим зарозумілими. Звикнувши до свого ритму, вони вважають, що решта теж має бути «швидкими», а коли цього не відбувається, дратуються та розчаровуються.

Ходьба “туди-сюди” з перемиканням темпу. Ви не можете віднести себе до жодного з двох типів ходьби? Можливо, ви один із тих, хто мимоволі змінює темп під час ходьби, пристосовуючись до ситуації. Експерти вважають, що люди з такою особливістю ходи обережні, уважні і вміють швидко реагувати на нові ситуації. Втім, їм буває властива зайва вразливість і прагнення все тримати під контролем, нерідко пов’язане з тривожністю, обсесивно-компульсивним розладом.

Постава тіла при ході. Ось як вона відображає характер людини:

  • Прямий корпус та розгорнуті плечі – знак рішучості та сили волі.
  • Схрещені руки – людина потай, хоче триматися відокремлено, на відстані.
  • Поникла голова – вказує на те, що людина розмірковує чи сумує.