Незалежно від віку, раптова зупинка серця може статися на тлі підвищених фізичних навантажень, повідомила кардіолог Лілі Баруш.

Кардіолог Баруш стала одним із медичних експертів журналу Men’s Health, які обговорили в ньому тему несподіваної зупинки серця. Фахівець зазначила, що зазнати такого порушення можуть люди будь-якого віку, але статистично частіше воно виникає у чоловіків після 40-ка.

«Раптова зупинка серця може статися в будь-якому віці і за будь-якого способу життя, але в групі підвищеного ризику перебувають чоловіки віком від 40 років».

Що ж до випадків зупинки серця у молодому віці, вони зазвичай обумовлюються спадковими, вродженими серцевими аномаліями. Виявити ці вади не завжди буває можливо навіть під час обстеження. Людина може бути молодою, здаватися міцною і повною сил, і не знати про наявні у неї проблеми з серцем. Його раптова зупинка може стати першою ознакою цих порушень.

Читайте також:  Чиста вода небезпечна для здоров'я

Кардіолог Баруш звернула увагу на те, що зупинка серця може статися зі збільшенням фізичних навантажень.

“При раптовій зупинці серця людина моментально втрачає свідомість, нерідко це відбувається під час фізичних навантажень”.

На думку кардіолога, навантаження чи спорт як такі не можуть бути безпосередньою причиною нападу. Але якщо організм ослаблений через якісь чинники, вони можуть посилити схильність до такої події.