В.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун пояснила небезпеку лайків у соціальних мережах для людини.

Відповідний пост вона оприлюднила на сторінці в Facebook, коментуючи намір Instagram приховувати ці позначки під постами.

Вона підкреслила, що одним із досліджень серед підліткової аудиторії Instagram визнаний платформою, яка спричиняє найбільший негативний вплив на психічне здоров’я.

Як зазначила Супрун, кількість віртуальних друзів не підтверджує соціалізованість людини і часто діє навпаки, викликаючи почуття самотності в реальному житті.

Вона нагадала, що існує безліч досліджень, які підтверджують негативні ефекти від надмірного користування соцмережами:

  • додатковий стрес;
  • підвищення відчуття тривоги;
  • зниження самооцінки;
  • порушення сну;
  • погіршення настрою;
  • розвиток депресії;
  • залежність.
Читайте також:  Спорт, генетика та переоцінка калорій

“Отримати лайк – один із вагомих мотиваторів будь-якої діяльності в багатьох соціальних мережах… Вчені також відзначають, що такі “винагороди” як лайк або коментар стимулюють вироблення дофаміну. Втім, у соціальних мережах ми отримуємо як позитивні, так і негативні “винагороди”, – написала Супрун.

Крім того, фото в соціальній мережі можуть створювати нереалістичні очікування з приводу свого зовнішнього вигляду та сприяти низькій самооцінці.

“Із сьогоднішнім розвитком технологій важко спрогнозувати, як зміниться життя людей через невеликі інтервенції. Але щодо психічного здоров’я можна стверджувати впевнено – спілкування в реальному житті, підтримка і відчуття близькості офлайн мають набагато більше переваг”, – зробила висновок Супрун.

Читайте також:  Лікар попереджає про ознаку на шиї, яка говорить про можливу гіпертонію

Джерело: Обозреватель