Дослідження вчених із Клініки Мейо показало деякі дієтичні прийоми, які дозволяють захиститися від сечокам’яної хвороби. Необхідно, щоб у ваш раціон входило більше продуктів із кальцієм та калієм.

Камені в нирках викликають гострий біль, що виснажує, вони також пов’язані з хронічною нирковою недостатністю, остеопорозом і серцево-судинними захворюваннями. Якщо ви вже відчували ниркові кольки через каміння, то можливість зіткнутися з ще одним епізодом сечокам’яної хвороби протягом наступних 5 років становить 30%. Для запобігання цьому лікарі зазвичай рекомендують змінити харчування. На жаль, з цього питання проводилося дуже мало наукових досліджень про.

І ось вчені Клініки Мейо залучили 411 пацієнтів, які раніше вперше зіштовхнулися із симптоматичною формою каміння у нирках, а також контрольну групу з 384 осіб. Їхнє харчування оцінювалося за допомогою регулярних опитувань у період з 2009 по 2018 роки. Результати показують, що низька кількість калію та кальцію в раціоні, а також нестача рідин, кофеїну та фітинової кислоти пов’язані з більш високим ризиком зіткнутися з повторним епізодом сечокам’яної хвороби.

У 73 пацієнтів із 411 виникли рецидиви каменів у нирках протягом, у середньому, чотирьох років спостережень. Чим менше у них було продуктів із кальцієм та калієм, тим вище виявлявся ризик рецидивів. Дане дослідження є вкрай цінним, оскільки майже всі існуючі дієтичні рекомендації спрямовані на запобігання першому епізоду сечокам’яної хвороби, а зовсім не наступних.