Стало відомо, чим корисний і шкідливий желатин. Желатин – це чистий, позбавлений запаху порошок, використовуваний для отримання желе з бульйонів або солодких напоїв.

Речовину, подібну йому за властивостями почали використовувати в кулінарії кілька сотень років тому. До другої половини XIX століття желатин являв собою клейку масу, отриману з бульбашок осетрових риб.

Кулінари з давніх часів, самі про те не підозрюючи, використовували желатин для приготування відомого національного блюда – холодцю. Справа в тому, що в процесі тривалого варіння, кістки виділяють саму речовину, з якої сучасні виробники і отримують порошок желатину.

Вперше желатин у звичній для нас формі був отриманий в США в 1845 році. Для його виготовлення стали використовувати сполучні тканини організмів тварин: зв’язки, шкіру, хрящі. Американські домогосподарки почали використовувати його на кухні лише через століття.

Читайте також:  Чому виникає свербіння в очах і як полегшити цей стан

З’явилося безліч рецептів солодких і заливних блюд, до складу яких входить ця речовина. З появою моди на здоровий спосіб життя, багато американців задумалися про те, чим корисний желатин. Багато хто з них навіть повністю відмовилися від його вживання. Користь і шкода желатину для здоров’я людини ретельно вивчалися вченими протягом півтора століття. У результаті з’ясувалося, що желатин має деякі властивості, які благотворно впливають на людський організм.

Користь желатину в його унікальному складі. У нього входить гліцин, речовина, яка в дуже малих концентраціях міститься в м’ясі. Ось чому желатин служить прекрасною добавкою до м’ясних і рибних страв.

Читайте також:  Лікар назвала напій, який подвоює ризик інсульту протягом години після прийому

Також до складу желатину входять амінокислоти, необхідні для активної життєдіяльності. Їх зміст наділяє желатин властивістю зміцнювати сполучні тканини організму. Він служить гарним засобом для прискорення зрощення суглобів і кісток після переломів.

Користь желатину застосовується також для оздоровлення волосся і нігтів. Цим пояснюється широке використання речовини в косметології. Желатинові маски і ванночки знайшли чималу популярність серед представниць прекрасної статі. Крім цього, желатин у невеликих концентраціях містить такі речовини, як кальцій, фтор і сірку.

Шкоду желатину як таку Ви на собі не відчуєте. Однак, вирішивши приготувати десерт, зверніть увагу на якість придбаного продукту. Нерідко в магазинах продають готові суміші для отримання желе. Найчастіше в них міститься дуже велика кількість цукру. Тому, вирішивши побалувати себе солодким ласощами, краще використовуйте для його приготування свіжі ягоди, фрукти і самий звичайний желатин, що випускається у формі порошку або пластинок.

Читайте також:  П'ять симптомів на язиці, які лікарі радять ніколи не ігнорувати

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КОРИСНІ СОЛОДОЩІ

ДЕСЕРТ, ЯКИЙ ВИВОДИТЬ ТОКСИНИ

ПРАВДА ПРО СОСИСКИ І КОВБАСУ

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News