Стало відомо, чим корисний і шкідливий желатин. Желатин – це чистий, позбавлений запаху порошок, використовуваний для отримання желе з бульйонів або солодких напоїв.

Речовину, подібну йому за властивостями почали використовувати в кулінарії кілька сотень років тому. До другої половини XIX століття желатин являв собою клейку масу, отриману з бульбашок осетрових риб.

Кулінари з давніх часів, самі про те не підозрюючи, використовували желатин для приготування відомого національного блюда – холодцю. Справа в тому, що в процесі тривалого варіння, кістки виділяють саму речовину, з якої сучасні виробники і отримують порошок желатину.

Вперше желатин у звичній для нас формі був отриманий в США в 1845 році. Для його виготовлення стали використовувати сполучні тканини організмів тварин: зв’язки, шкіру, хрящі. Американські домогосподарки почали використовувати його на кухні лише через століття.

Читайте також:  Пиво допомагає запобігти віковому занепаду мозку та деменції

З’явилося безліч рецептів солодких і заливних блюд, до складу яких входить ця речовина. З появою моди на здоровий спосіб життя, багато американців задумалися про те, чим корисний желатин. Багато хто з них навіть повністю відмовилися від його вживання. Користь і шкода желатину для здоров’я людини ретельно вивчалися вченими протягом півтора століття. У результаті з’ясувалося, що желатин має деякі властивості, які благотворно впливають на людський організм.

Користь желатину в його унікальному складі. У нього входить гліцин, речовина, яка в дуже малих концентраціях міститься в м’ясі. Ось чому желатин служить прекрасною добавкою до м’ясних і рибних страв.

Читайте також:  Що сильніше підвищує холестерин: жир чи цукор?

Також до складу желатину входять амінокислоти, необхідні для активної життєдіяльності. Їх зміст наділяє желатин властивістю зміцнювати сполучні тканини організму. Він служить гарним засобом для прискорення зрощення суглобів і кісток після переломів.

Користь желатину застосовується також для оздоровлення волосся і нігтів. Цим пояснюється широке використання речовини в косметології. Желатинові маски і ванночки знайшли чималу популярність серед представниць прекрасної статі. Крім цього, желатин у невеликих концентраціях містить такі речовини, як кальцій, фтор і сірку.

Шкоду желатину як таку Ви на собі не відчуєте. Однак, вирішивши приготувати десерт, зверніть увагу на якість придбаного продукту. Нерідко в магазинах продають готові суміші для отримання желе. Найчастіше в них міститься дуже велика кількість цукру. Тому, вирішивши побалувати себе солодким ласощами, краще використовуйте для його приготування свіжі ягоди, фрукти і самий звичайний желатин, що випускається у формі порошку або пластинок.

Читайте також:  Депресія в середньому віці збільшує ризик деменції на 80%

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КОРИСНІ СОЛОДОЩІ

ДЕСЕРТ, ЯКИЙ ВИВОДИТЬ ТОКСИНИ

ПРАВДА ПРО СОСИСКИ І КОВБАСУ