Разом з булімією та анорексію непомірний апетит належить до найбільш відомих розладів харчової поведінки. Захворювання може з’явитися в будь-якому віці. Вимагає лікування під керівництвом психолога і дієтолога.

Харчова залежність характеризується надмірним і занадто частим вживанням їжі. Порції, як правило, більші, їдяться набагато швидше, ніж зазвичай. Через почуття сорому і почуття провини, які виникають незабаром після прийому їжі, хворі дуже часто їдять на самоті або ховаються.

Заїдання стресу або проблем, як іноді називають харчову залежність, супроводжується іншими розладами. Найчастіше вона спостерігається у осіб, що зловживають алкоголем або надмірно імпульсивні та не вміють контролювати свою поведінку.

Харчова залежність і булімія

Незважаючи на те, що захворювання дуже нагадує булімію, на відміну від страждаючих на неї, люди, які володіють непомірним апетитом не викликають у себе блювоту або приймають проносні засоби, які дозволять їм швидко позбутися від їжі. Ця різниця призводить до того, що хворі починають набирати вагу, що нерідко призводить до великої зайвої ваги і навіть ожиріння.

Крім того, хворі дуже часто почуваються втомленими, змучененими, вони не мають енергії. В раціоні хворого переважають висококалорійні продукти та солодощі.

Пом’якшення стресу або проблем з допомогою їжі, як правило, починається дуже невинно. Коли хворі не розуміють, що щось не так, іноді вводять жорстку дієту, яка замість того, щоб допомогти ще більше посилює проблему.

Як допомогти собі

Основним і найбільш важливим моментом лікування є психотерапія. Відповідно, дозволить виявити справжню причину нав’язливої обжерливості і навчить боротися як зі стресом, так і проблемами. Вона повинна бути доповнена антидепресантами і ліками проти ожиріння.

Дуже важливі також консультації щодо харчування, які дозволять розробити відповідне меню і усунути помилки в їжі.