Щодня у людини випадає приблизно 50-100 волосин, і кожні кілька місяців волосся змінюється. Але якщо випадання відбувається дуже активно, краще сходити до лікаря, щоб розібратися в проблемі. Пропонуємо вивчити інші причини випадіння волосся.

Telogen effluvium

Цей латинський термін позначає випадання волосся в стадії телогену. Найчастіше подібні ситуації виникають після вагітності у жінок, коли дитині виповнюється 4-6 місяців. Але насправді все набагато простіше: під час вагітності відбуваються гормональні зміни, і волосся тримається набагато довше. Потім жіночий організм починає позбавлятися від того волосся, яке вже пережило свій термін.

Крім того, волосся може випадати після хірургічних втручань, проблем зі здоров’ям, після прийому ліків і сильного стресу. Причому, подібний процес може початися далеко не відразу, а через декілька місяців. Що робити? Якщо причина криється в прийомі лікарських препаратів – поговоріть з лікарем, можливо, є аналогові засоби. Якщо справа в стресі – намагайтеся менше нервувати. Якщо волосся почало випадати після лікування, або операцій – збагатіть свій раціон корисними речовинами і обов’язково пийте вітаміни.

Великий вплив на стан волосся впливає і генетика. Якщо у батьків була подібна проблема, то вона може перейти у спадок.

Також волосся може випадати з причини наступних захворювань: вовчак, анемія, полікістоз, себорейний дерматит, грибкові інфекції і псоріаз.