Про позитивний вплив бананів на здоров’я відомо досить давно, проте експерти з харчування назвали ще кілька бонусів вживання цих фруктів. На їхню думку, включення бананів в щоденний раціон сприятливо відіб’ється на роботі багатьох систем організму.

Стан шкіри

Ліза Річардс, дієтолог і автор книги Candida Diet, пояснила ,що” один середній банан містить 13% добової потреби в Марганці ” – досить високий відсоток для такої невеликої легкої закуски. За її словами, споживання марганцю позитивно позначається на стані шкіри, тому що мікроелемент необхідний для вироблення колагену. Останній, в свою чергу, відповідає за пружність тканин і захищає від пошкодження вільними радикалами, яке призводить до появи зморшок, пише Eat This, Not That!.

Робота кишечника

Згідно з дослідженням, опублікованим в Nutrition Bulletin, в бананах міститься “резистентний крохмаль”, який допомагає виробляти коротколанцюгові жирні кислоти. Як пояснив дієтолог Джон Фоукс, ці кислоти відіграють життєво важливу роль у здоров’ї товстої кишки, тому чим більше їх отримує організм, тим краще здоров’я кишечника.

Здоров’я м’язів

“Банани містять необхідні електроліти, які допомагають підтримувати водний баланс в організмі. Коли цей баланс порушується ми можемо почати відчувати негативні побічні ефекти, такі як м’язові судоми”, – розповіла Річардс.

Рівень солі

Банани також можуть збалансувати споживання солі. Як пояснила нутриціолог Селін Бейтчман, рівень калію, який міститься в цих фруктах, має вирішальне значення для загального здоров’я, особливо якщо людина вживає багато солі.

“Банани – багате джерело калію, який є важливою поживною речовиною, що допомагає боротися з негативним впливом натрію”, – пояснила вона. Доктор Чун Тан додала, що мінерал корисний для здоров’я серця і артеріального тиску, оскільки допомагає знизити ризик інсультів і серцевих захворювань.