Макарони є популярною стравою серед українців. Доктор медичних наук, лікар-дієтолог Маріят Мухіна розповіла, в якому випадку вони можуть завдати шкоди здоров’ю.

В інтерв’ю радіо фахівчиня пояснила, що їсти потрібно тільки свіжі макарони, а не “вчорашні”, які вже охололи, а потім знову були підігріті.

“Якщо їх розігрівати, особливо в мікрохвильовці, крохмаль, найважливіший вуглевод борошна, стає модифікованим і погано перетравлюється. В результаті повторної обробки від нього, можна сказати, відриваються електрони, і макарони містять вже вільні радикали”, – сказала Мухіна.

Вона додала, що вільні радикали – це шкідливі речовини, що викликають мутації в клітинах, і щоб вивести їх з організму і нейтралізувати шкідливий ефект, потрібні “гори” антиоксидантів.

Також фахівець розповіла, що найкориснішими вважаються макарони, які робляться з гречки і сої (скляна рисова локшина, фунчоза). За словами Мухіної, макарони з м’яких сортів пшениці краще їсти в першій половині дня, щоб організм встиг витратити отриману енергію. А вироби з твердих сортів пшениці краще їсти ввечері.