За словами американського дієтолога Бріттані Любек (Brittany Lubeck), газовані напої з кофеїном можуть викликати звикання. “Постійне вживання кофеїну, що міститься в газованій воді, може привести до хімічних змін в мозку, через які вам і вашому мозку буде хотітися пити її знову і знову”, – цитує фахівця видання Eat this, not that!.

Газована вода з кофеїном негативно позначається і на сні, попереджає британський лікар Кріс Ейрі (Chris Airey). Дослідження, опубліковане в 2017 році в науковому журналі Sleep Health, пов’язує безсоння і порушення сну з вживанням значної кількості газованих напоїв з кофеїном.

Читайте також:  Онколог розповів, які проблеми зі здоров'ям можна побачити по обличчю

Газовані напої без кофеїну також можуть бути шкідливі. Американський трофолог (фахівчиня з науки про їжу) Емілі Нобл (Emily E. Noble) стверджує, що у людей, які в дитинстві зловживали солодкою газованою водою, можуть початися проблеми з пам’яттю в зрілому віці. При цьому “дієтична газована вода” без цукру також може призводити до проблем.

“Дослідження 2017 року завершилося висновком, що вживання дієтичних газованих напоїв пов’язане зі збільшеним ризиком інсульту і деменції”, – говорить американський дієтолог Холлі Клеймер. У науковій роботі, опублікованій в журналі Stroke, у людей, які вважали за краще газовані напої з цукрозамінниками, в три рази частіше трапляється інсульт і хвороба Альцгеймера.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News