Кардіолог Мартін Халле розповів, як можна уникнути передчасного старіння організму людини. За словами експерта, важливо дотримуватися семи правил, щоб загальмувати старіння судин.

Кровоносні судини дуже важливі для людського організму. Якщо вони негнучкі і суджені, то не постачають організм корисними речовинами. Їх відкритість і еластичність дуже важливі для здоров’я людини. Кровообіг в судинах може порушиться при погіршенні стану. Відкладення в них формуються протягом усього життя людини.

Для запобігання передчасного старіння рекомендується звернути увагу на сім факторів. Перш за все, важливо уникати зайвої ваги, оскільки жирова тканина здатна виділяти в кров речовини, що провокують запалення і негативно впливають на судини. Рекомендується стежити за показниками холестерину в організмі. Він може відкладатися на стінках судин і утворювати острівці, що позбавляють їх еластичності.

Високий рівень цукру в крові провокує руйнування шару судин і розкладає їх клітини. При наявності підвищеного артеріального тиску організм здатний проганяти кров з величезним тиском, що провокує проблеми з судинами. При тривалому стресі виділяється багато кортизолу і стає високим АТ. Нікотин негативно впливає на судини, провокуючи відмирання клітин. На них формуються отвори і шрами.

Наявність зайвої ваги, шкідливі звички і неправильне харчування призводять до виникнення хронічних запальних процесів. Вони шкодять організму людини, через що може наступити передчасне старіння.

Джерело: Focus