Відчуття сухості в роті в деяких випадках може говорити про хвороби, які приховано протікають, – і мова йде не тільки про цукровий діабет.

Сухість у роті, не пов’язана з недостатнім питвом води, особливостями харчування і похміллям, може вказувати на різні хвороби. Багатьом відомо, що таким симптомом проявляється діабет.

Сухість у роті у діабетиків пов’язана з високим вмістом цукру в крові і спробами організму позбутися від його надлишків шляхом частого сечовипускання. Крім того, подібний ефект можуть давати ліки, які необхідно приймати при даному захворюванні.

Про які ще хвороби може говорити відчуття сухості в роті?

Респіраторні інфекції. Підвищення температури в разі ГРВІ сприяє зневодненню організму, наслідком чого стає висихання слизових оболонок. Додатково сухості можуть сприяти запалення ротоглотки, пише портал “Рамблер / доктор”.

Хвороби нирок. Вони супроводжуються порушенням функції органу, пов’язаної з підтримання водно-сольового балансу. Простіше кажучи, в організмі не затримується вода. Це відбивається на стані порожнини рота.

Аутоімунні захворювання. Ревматоїдний артрит, захворювання щитовидної залози (тиреотоксикоз), вовчак, при яких імунітет починає атакувати клітини власного організму, також можуть бути однією з причин проблеми.

Шлунково-кишкові розлади. Про них говорить сухість у роті, яку доповнює неприємний, гіркий або кислий, присмак.

Серед інших патологій, при яких може виникати підвищена сухість тканин ротової порожнини медики називають ВІЛ/СНІД, залізодефіцитну анемію, хворобу Альцгеймера або Паркінсона, інсульт, який починається, ревматоїдний артрит.