ГоловнаЗдоров'я А-ЯЧи правда, що від молочних продуктів з’являються прищі

Чи правда, що від молочних продуктів з’являються прищі

Головними причинами акне прийнято вважати спадковість, гормональні порушення і підвищену активність сальних залоз. Скидати з рахунків дієту теж не варто, але якщо з цукром і алкоголем все більш-менш зрозуміло, то останнім часом звинувачення все частіше стосуються молочних продуктів.

Зростаючий обсяг тематичних досліджень показує, що зв’язок між вживанням молокопродуктів і появою вугрів дійсно існує.

– Шкірне сало потрапляє в пастку всередині пори, бактерії проникають у фолікули і викликають запалення. Акне – прямий наслідок цього процесу, – пояснює дерматолог Джошуа Цайхнер, що займається косметичними та клінічними випробуваннями в Лікарні Маунт Синай (Нью-Йорк). – Але коров’яче молоко також може викликати запалення. Гормони у молоці взаємодіють з тестостероном у нашому власному тілі і збільшують секрецію шкірного сала – маслянистої речовини, що закупорює пори.

Гормони у молоці взаємодіють з тестостероном у нашому власному тілі і збільшують секрецію шкірного сала. – Дж. Цайхнер, дерматолог.

– Крім того, винуватцем може виявитися молочний білок казеїн, – додає доктор медичних наук Уїтні Боу з Нью-Йорка. – Точний механізм цього процесу ще не вивчений, але незбиране молоко для шкіри корисніше знежиреного. Казеїн часто додають в дієтичне молоко, щоб зробити його менш водянистим. Але він підвищує секрецію інсуліноподібного гормону IGF-1, який, як відомо, провокує запалення шкіри.

Дослідження показали, що культуристи і спортсмени, які регулярно приймають сироваткові добавки і протеїнові батончики з казеїном, частіше страждають від важких форм акне.

Молоко

Звинувачувати всі молочні продукти в появі прищів було б несправедливо: йогурт і сир не надають на шкіру такого руйнівного ефекту.

– Пробіотики в кисломолочних продуктах можуть допомогти поліпшити стан шкіри, а процес ферментації знижує рівень гормону IGF-1, – говорить доктор Боу. – Але якщо у вас часто з’являються прищі, і при цьому ви є шанувальником молочних продуктів, є сенс скоротити їх вживання і подивитися, як відреагує шкіра. Іноді чекати результату доводиться протягом 1-2 місяців.

Є сенс скоротити споживання молока і подивитися, як відреагує шкіра. Іноді чекати результату доводиться протягом 1-2 місяців. – У. Боу, дерматолог.

Повністю відмовитися від усіх молочних продуктів – складно. Для початку можна спробувати замінити коров’яче молоко соєвим або мигдальним. Якщо прищі продовжують з’являтися, можна тимчасово виключити сир.

Корекції раціону, як правило, недостатньо для лікування прищів (хоча іноді це допомагає значно скоротити їх кількість). У розвитку акне бере участь безліч факторів: спадковість, тип шкіри, стрес, сон і гігієнічні звички. Якщо запалення з’являються часто і довго залишаються на обличчі, доведеться з’ясувати і виправити їх істинні причини. На допомогу можуть прийти очищаючі засоби і креми з бензоїл пероксидом або саліциловою кислотою.

Джерело: Men’s Health