Головними причинами акне прийнято вважати спадковість, гормональні порушення і підвищену активність сальних залоз. Скидати з рахунків дієту теж не варто, але якщо з цукром і алкоголем все більш-менш зрозуміло, то останнім часом звинувачення все частіше стосуються молочних продуктів.

Зростаючий обсяг тематичних досліджень показує, що зв’язок між вживанням молокопродуктів і появою вугрів дійсно існує.

– Шкірне сало потрапляє в пастку всередині пори, бактерії проникають у фолікули і викликають запалення. Акне – прямий наслідок цього процесу, – пояснює дерматолог Джошуа Цайхнер, що займається косметичними та клінічними випробуваннями в Лікарні Маунт Синай (Нью-Йорк). – Але коров’яче молоко також може викликати запалення. Гормони у молоці взаємодіють з тестостероном у нашому власному тілі і збільшують секрецію шкірного сала – маслянистої речовини, що закупорює пори.

Гормони у молоці взаємодіють з тестостероном у нашому власному тілі і збільшують секрецію шкірного сала. – Дж. Цайхнер, дерматолог.

– Крім того, винуватцем може виявитися молочний білок казеїн, – додає доктор медичних наук Уїтні Боу з Нью-Йорка. – Точний механізм цього процесу ще не вивчений, але незбиране молоко для шкіри корисніше знежиреного. Казеїн часто додають в дієтичне молоко, щоб зробити його менш водянистим. Але він підвищує секрецію інсуліноподібного гормону IGF-1, який, як відомо, провокує запалення шкіри.

Читайте також:  Комплексний підхід до лікування та профілактики циститу

Дослідження показали, що культуристи і спортсмени, які регулярно приймають сироваткові добавки і протеїнові батончики з казеїном, частіше страждають від важких форм акне.

Молоко

Звинувачувати всі молочні продукти в появі прищів було б несправедливо: йогурт і сир не надають на шкіру такого руйнівного ефекту.

– Пробіотики в кисломолочних продуктах можуть допомогти поліпшити стан шкіри, а процес ферментації знижує рівень гормону IGF-1, – говорить доктор Боу. – Але якщо у вас часто з’являються прищі, і при цьому ви є шанувальником молочних продуктів, є сенс скоротити їх вживання і подивитися, як відреагує шкіра. Іноді чекати результату доводиться протягом 1-2 місяців.

Є сенс скоротити споживання молока і подивитися, як відреагує шкіра. Іноді чекати результату доводиться протягом 1-2 місяців. – У. Боу, дерматолог.

Повністю відмовитися від усіх молочних продуктів – складно. Для початку можна спробувати замінити коров’яче молоко соєвим або мигдальним. Якщо прищі продовжують з’являтися, можна тимчасово виключити сир.

Читайте також:  Роль японського колагену в таблетках для підтримки здоров'я суглобів – Japan Trading

Корекції раціону, як правило, недостатньо для лікування прищів (хоча іноді це допомагає значно скоротити їх кількість). У розвитку акне бере участь безліч факторів: спадковість, тип шкіри, стрес, сон і гігієнічні звички. Якщо запалення з’являються часто і довго залишаються на обличчі, доведеться з’ясувати і виправити їх істинні причини. На допомогу можуть прийти очищаючі засоби і креми з бензоїл пероксидом або саліциловою кислотою.

Джерело: Men’s Health