Гастроентеролог та терапевт Ірина Філатова констатує, що нездоровий кишечник певним чином впливає на шкіру, волосся, нігті.

Лікар розповіла в інтерв’ю, що може відбуватися із зовнішнім виглядом при виникаючих проблемах із кишечником. Зокрема, появі шкірних висипань, свербіж сприяє застій жовчі, зумовлений холециститом та іншими патологіями.

Також негативно впливають на шкіру стани, через які порушується баланс кишкової мікрофлори.

“Причиною проблем зі шкірою можуть стати синдром надлишкового бактеріального росту (СНБР) у тонкому кишечнику та дисбактеріоз товстого кишечника, при яких починають переважати патогенні мікроорганізми, що виділяють колосальну кількість токсинів та антигенів”, – сказала Філатова.

Інша проблема з кишечником, яка негативно позначається на зовнішності, пов’язана із синдромом дірявого кишечника. У його випадку порушується бар’єрна функція кишкової стінки органа, внаслідок чого в кров проникають з кишечника небажані, потенційно токсичні компоненти, також здатні накопичуватися в клітинах шкіри.

Результатом цього стають лущення шкіри, що виникають на ній пігментні плями.

Філатова додала, що погіршення зовнішнього вигляду може бути, крім іншого, викликатися речовинами, що виділяються кишковими паразитами, причому страждає не тільки на шкіру, а й на волосся, нігті.