Було встановлено, що певний інгредієнт, який додається в їжу, дає відчутний ефект зниження рівня «поганого» холестерину, чия висока концентрація сприяє серцевим захворюванням і інсульту. Вчені звертають загальну увагу на скромний ячмінь.

“Поганий” холестерин ЛПНЩ налипає у вигляді бляшок на внутрішні стінки артерій і при їх значному накопиченні може закупорити просвіт, обмежити кровотік, що йде до серця, мозку. Це може в кінцевому підсумку викликати серцево-судинну катастрофу, тому важливо підтримувати рівень ЛПНЩ на якомога нижчому рівні, підкреслюють лікарі.

Вони вказують на один багатообіцяючий інгредієнт, посилаючись на огляд досліджень, опублікований в The European Journal of Clinical Nutrition – згідно з його даними, ячмінь може знизити рівень ЛПНЩ-холестерину на сім відсотків. Огляд включив 14 досліджень з проведенням клінічних випробувань, здійснених в семи країнах.

«Ця робота показала, що ячмінь надає таку ж дію по зниженню рівня холестерину, що і овес, що вважається найкориснішим зерном в цьому плані», – відзначили експерти.

Коментуючи результати проекту, один з них, доктор Володимир Вуксан, повідомив, що ячмінь надає понижуючий вплив на рівень «поганого» холестерину у людей з високим ризиком, але також буде корисний людям без високого холестерину. За словами медика, вживати ячмінь можна різними способами: він рекомендує додавати цей інгредієнт у вже знайомі рецепти і страви – наприклад, класти в салати, використовувати як гарнір замість рису і картопляного пюре або як альтернативу вівсянці. Крім того, на основі ячменю можна готувати чай.

В цілому для зниження високого рівня холестерину фахівці радять скорочувати кількість жирної їжі, особливо містить тієї, яка насичений жир. Такою вчені вважають м’ясні пироги, ковбаси і жирне м’ясо, вершкове масло, тверді сири, торти і печиво, а також продукти і страви, що містять кокосову або пальмову олію.