Коли мова заходить про важливість харчування для здоров’я, всі відразу думають про серцево-судинну систему, пише Daily Express. Однак від шкідливої їжі страждає весь організм, в тому числі зір. Як з’ясували брістольські офтальмологи, якщо вживати деякі продукти постійно, вам може загрожувати сліпота.

Зір – це важлива здатність, яку ми не цінуємо в повній мірі, поки він не почне погіршуватися. Несамовита історія хвороби, опублікована в журналі Annals of Internal Medicine, показує: щоб уникнути сліпоти, потрібно відмовитися від одного типу продуктів.

На відміну від звичайних болів в тілі, симптоми проблем з очима проявляються рідко. Через це втрату зору складно помітити поки не стане вже занадто пізно. Згідно з однією історією хвороби, зір можна підірвати, якщо регулярно харчуватися фастфудом.

За інформацією в історії хвороби, опублікованій в журналі Annals of Internal Medicine, підліток осліп після того, як роками харчувався фастфудом.

Офтальмологи з Брістоля стежили за молодою людиною, чий стан погіршувався аж до незворотної сліпоти. Ця подія спонукала їх попередити про небезпеку такого харчування.

Читайте також:  Лікарями названо 3 звички, які ведуть до високого цукру в крові

Дослідники з Брістольської офтальмологічної лікарні (Bristol Eye Hospital), Брістоль, Великобританія, повідомили про 14-річного пацієнта, який на першому етапі відвідав сімейного терапевта зі скаргами на втому.

Якщо не брати до уваги те, що молоду людину характеризували як “прискіпливого у виборі їжі”, індекс маси тіла у нього був в нормі, і він не приймав ніяких лікарських препаратів.

Підліток розповів, що з часів початкової школи харчувався виключно картоплею фрі, чіпсами, білим хлібом і м’ясопродуктами.

Хоча індекс маси тіла був в нормі, і ніяких ліків молода людина не приймав, аналізи показали брак вітамінів: низький рівень вітаміну В12 і макроцитарную анемію, розлад при якому еритроцити збільшуються в розмірах.

У медичному звіті повідомляється, що пацієнту ввели ін’єкції вітаміну В12, виписали харчові добавки і дали рекомендації по харчуванню, проте лікування він не дотримувався.

Читайте також:  Фізичні навантаження захищають об'єм мозку

Роком пізніше підліток повернувся в лікарню через часткову втрату слуху і ослабленого зору, але лікарі причину порушень виявити не змогли.

До 17-и років “зір пацієнта поступово погіршувався аж до сліпоти”, повідомляється в звіті.

Молодий чоловік визнав, що уникав продуктів певної текстури і харчувався одним і тим же фастфудом більше десяти років.

При подальшому вивченні раціону пацієнта лікарі виявили дефіцит вітамінів D і В12, зниження мінеральної щільності кісток, низький рівень міді і селену, високий рівень цинку.

“До моменту постановки діагнозу зір пацієнта було безповоротно порушено”.

У звіті міститься попередження, що лікарям, які виявляють у пацієнтів незрозуміле погіршення зору, слід розглядати харчування як можливу причину такого стану.

“Про зв’язок фастфуду з ризиками для серцево-судинної системи, ожирінням і раком добре відомо, але погане харчування може також безповоротно підірвати здоров’я нервової системи, зокрема зору, – йдеться в звіті.

У розвинених країнах така подія рідкість. При ранній діагностиці патологія потенційно оборотна, однак при відсутності лікування пацієнтові загрожує постійна сліпота”.

Читайте також:  3 напої, яких слід уникати перед сном, щоб перемогти безсоння

“Наш зір значно впливає на якість життя, освіту, працевлаштування, соціальні контакти та психологічне здоров’я, – говорить провідний автор дослідження доктор Деніз Атан (Denize Atan). – Цей випадок підкреслює важливість дієти для здоров’я всього організму і зору зокрема і вказує на той факт, що кількість споживаних калорій і індекс маси тіла не є надійними індикаторами нормального харчування”.

Це відкриття особливо турбує на тлі опублікованого минулого року дослідження.

Робота, проведена компанією з доставки готової їжі HelloFresh, показала, що британці їдять фастфуду найбільше в Європі.

Компанія опитала понад 15 тисяч дорослих у дев’яти європейських країнах, щоб визначити їх ставлення до фастфуду.

Як виявилося, багато європейців їдять фастфуд тричі на місяць, в той час як британці в два рази частіше – в середньому до шести разів на місяць.