Деякі природні сполуки, які раніше вважалися корисними, можуть бути насправді небезпечними. Як вони називаються і в яких продуктах містяться, розповімо в цій статті.

Дослідженням у цій сфері займалися наукові фахівці з Університету Індіани. Наукова робота тривала протягом одинадцяти років. В цілому експерти вивчили майже шість тисяч випадків раку простати, які були зафіксовані серед 27 тисяч чоловіків. З них в 287 випадках експерти зіткнулися з розвиненим раком.

Крім даних про стан здоров’я, фахівців хвилювало харчування піддослідних. З’ясувалося, що в раціоні найбільш часто зустрічалися продукти, які містили велику кількість ізофлавонів. Саме у тих людей хвороба була виявлена. В інших такої проблеми не виникало.

Зазначимо, що ізофлавони — це фітоестрогени, природні сполуки, які до болю нагадують естроген. Вчені завжди вважали, що вони надають тільки благотворний вплив на організм людини. Однак з допомогою останнього дослідження вдалося довести, що вони також можуть спровокувати розвинену форму раку простати. Найбільш ізофлавони містяться в сої та арахісі.

Таким чином, чоловікам варто уникати споживання тих продуктів, які містять це небезпечне природне з’єднання.

Джерело: 7mednews