The Times розповів про новому дослідженні вчених з Гронінгенського університету, які проаналізували дані 2 281 осіб з 11 країн Європи. Учені переконалися, що ефективним механізмом, що захищає людину від передчасної смерті. Є вживання білка.

Дослідники з Нідерландів з’ясували, що споживання певної кількості білка дозволяє прожити довше, оскільки забезпечує хорошу профілактику серцевої недостатності в літньому віці. Дану закономірність підтвердив аналіз даних добровольців, середній вік яких склав 68 років.

Фахівці стежили за станом пацієнтів протягом майже двох років. Вони виявили, що нестача білка в раціоні випробовуваних була пов’язана з 46% збільшенням ризику смерті. Так, у групі спостерігаються вченими людей, які вживали менше 40 грамів білка в день, за період дослідження (21 місяць) померли 31% пацієнтів.

Читайте також:  Залежність від смартфона пов'язана з пошуком сенсу життя

На противагу їм серед пацієнтів, які споживали більше 70 грамів білка щодня, ризик смерті знизився до 18 відсотків, зазначили автори роботи. На їх думку, для людей у віці близько 70 років і старше, особливо схильним до захворювань з розряду серцевих патологій, білкова їжа може стати справжнім «ліками від смерті».

«При старінні організм менш ефективно використовують білок для регенерації м’язів серця. Їжа з високим вмістом білка сприяє накопиченню м’язової маси і довше зберігає серце здоровим», – констатували дослідники.

Зазначимо водночас, що попередні дослідження вказували на можливий зв’язок між активним споживанням білкових продуктів і розвитком хвороб. Зокрема, масштабне 10-річне дослідження ірландського вченого Джона Келлі показало: у споживачів тваринного білка прискорюється розвиток онкологічних захворювань. Також був виявлений зв’язок між великою кількістю білка в харчуванні і цирозом печінки. Автори інших робіт відзначали, що на стан серця сприятливо позначається вживання в їжу більшої частини білків рослинного походження, – горіхів, бобових, сухофруктів (чорнослив), шпинату, спаржі.

Читайте також:  Пиво визнали корисним для мозку

Джерело: МедікФорум