The Times розповів про новому дослідженні вчених з Гронінгенського університету, які проаналізували дані 2 281 осіб з 11 країн Європи. Учені переконалися, що ефективним механізмом, що захищає людину від передчасної смерті. Є вживання білка.

Дослідники з Нідерландів з’ясували, що споживання певної кількості білка дозволяє прожити довше, оскільки забезпечує хорошу профілактику серцевої недостатності в літньому віці. Дану закономірність підтвердив аналіз даних добровольців, середній вік яких склав 68 років.

Фахівці стежили за станом пацієнтів протягом майже двох років. Вони виявили, що нестача білка в раціоні випробовуваних була пов’язана з 46% збільшенням ризику смерті. Так, у групі спостерігаються вченими людей, які вживали менше 40 грамів білка в день, за період дослідження (21 місяць) померли 31% пацієнтів.

Читайте також:  Нутриціолог назвала корисні для схуднення вуглеводи

На противагу їм серед пацієнтів, які споживали більше 70 грамів білка щодня, ризик смерті знизився до 18 відсотків, зазначили автори роботи. На їх думку, для людей у віці близько 70 років і старше, особливо схильним до захворювань з розряду серцевих патологій, білкова їжа може стати справжнім «ліками від смерті».

«При старінні організм менш ефективно використовують білок для регенерації м’язів серця. Їжа з високим вмістом білка сприяє накопиченню м’язової маси і довше зберігає серце здоровим», – констатували дослідники.

Зазначимо водночас, що попередні дослідження вказували на можливий зв’язок між активним споживанням білкових продуктів і розвитком хвороб. Зокрема, масштабне 10-річне дослідження ірландського вченого Джона Келлі показало: у споживачів тваринного білка прискорюється розвиток онкологічних захворювань. Також був виявлений зв’язок між великою кількістю білка в харчуванні і цирозом печінки. Автори інших робіт відзначали, що на стан серця сприятливо позначається вживання в їжу більшої частини білків рослинного походження, – горіхів, бобових, сухофруктів (чорнослив), шпинату, спаржі.

Читайте також:  Кава, яка вживається без цукру, допомагає скинути вагу

Джерело: МедікФорум