Вже наближається Новий рік — пора аромату ялинок, смаку мандаринів. Саме про останніх сьогодні і піде мова. Адже вони є неодмінним атрибутом будь-якого святкового столу. Запам’ятайте, що викидати шкірку від цього смачного фрукта не варто, так як вона може бути корисна.

Зокрема, цей предмет дуже вам стане в нагоді для лікування горла і позбавлення від кашлю. З шкірки мандарина можна зробити відмінні ліки, які можна зберігати мало не цілий рік і приймати по мірі необхідності.

Щоб приготувати ліки, необхідно взяти 50 грамів шкірки, перемолоти в блендері, після чого помістити в банку. Перемелену цедру мандарина слід залити склянкою горілки або 40-відсотковим спиртом. Після цього потрібно закрити банку і дати напою настоятися протягом тижня. Бажано помістити її в темне місце. Приймати ліки слід при болях в горлі по одній чайній ложці після їди. Перед цим бажано з’їсти ложку меду.

Також пам’ятайте, що мандарини володіють великою кількістю вітаміну С. У плода низька енергетична цінність, в ньому багато волокна, поліпшує травлення. Мандарини дуже корисні для очей, а також є відмінними антиоксидантами.

Джерело: 7mednews