Хвороба туберкульоз, як відомо, дуже погано піддається лікуванню. Справа в тому, що у збудника цього захворювання є здатність до самовідновлення. Це одна з основних причин практично безрезультативного лікування. Нещодавно вчені знайшли причину суперстійкості бактерії.

Дослідженням у цій галузі займалися наукові фахівці з Університету Сассекса і Польської академії наук. Вони опублікували статтю, в якій пояснили, з яких причин бактерія Mycobacterium bovis — збудник захворювання на туберкульоз — є такою стійкою.

Виявилося, що бактерії, які потрапляючи в людський організм, піддається атаці вільних радикалів, який у підсумку ушкоджують її геном. Вона здатна відновлювати розриви ДНК за допомогою комплексу лигаз (Ligase D і Ligase C), тобто ферментів, які каталізують з’єднання двох молекул з утворенням нового хімічного зв’язку.

Саме в цьому і полягає практично неможливість побороти туберкульоз. Дослідники планують розробити нове покоління антибіотиків, які будуть здатні заблокувати цей процес відновлення.

Зазначимо, що туберкульоз є досить небезпечним захворюванням. Він знаходиться в списку тих поразок, які дуже часто забирають людські життя.

Джерело: 7mednews