Нутриціолог Олександра Ситнова пояснила, як організувати зберігання різних продуктів вдома.

Експерт пояснила: правильне розміщення продуктів харчування, допоможе уникнути не тільки передчасного псування їжі, а й ризику хвороб, причиною яких стає вживання в їжу не безпечних продуктів.

Полиці і комора (від 10С до 21С)

Поза холодильником можна зберігати запечатані упаковки арахісової пасти і майонезу, але після розтину їх необхідно відправити в холодильник.

При розміщенні на полицях консервів, важливо забезпечити температуру зберігання не вище 38С, в іншому випадку вони швидко зіпсуються.

Недозрілі фрукти з кісточками, слід зберігати в паперовому пакеті, дозрілі – в холодильнику. Помідори можна розміщувати на полицях в разі, якщо планується їх споживання протягом 1-2 днів.

Картоплю необхідно зберігати в темному прохолодному місці окремо від цибулі.

Холодильник (від 1С до 5С)

Готову їжу краще зберігати на верхній полиці. Найбільш стабільна температура відзначається біля задньої стінки, тому біля неї слід розташувати швидкопсувні продукти: молочну продукцію, сире м’ясо і яйця. При цьому м’ясо краще залишати в герметичному контейнері на нижній полиці. Нижні ящики найбільш оптимальні для фруктів і овочів.

У дверцятах холодильника температура найбільш схильна до мінливості, тому в ній не слід розміщувати їжу з невеликим терміном придатності.

Морозильна камера (-18С)

Заморожена їжа безпечна, проте при занадто тривалому зберіганні може втратити свою якість. Перед тим, як відправити в заморозку м’ясо, рибу або птицю, її слід загорнути в індивідуальну упаковку з нанесеним на неї маркуванням.