Деякі продукти та напої, згідно з дослідженнями, повинні бути включені в раціон літніх людей, щоб знизити ризик розвитку деменції.

Точні причини і фактори ризику деменції поки невідомі, проте наявна інформація підтверджує важливу роль раціону харчування для захисту від вікового недоумства. У ньому, на думку вчених, повинні бути присутніми деякі продукти і напої.

Фахівці нагадують, що деменція-це загальний термін, який використовується для опису групи симптомів когнітивного і психічного занепаду. За даними клініки Мейо, деменція викликається пошкодженням або втратою нервових клітин і їх зв’язків в головному мозку. Залежно від пошкодженої області мозку деменція може по-різному впливати на людей і викликати різні симптоми.

Читайте також:  Кому може бути шкідливий сир: пояснює лікар

У свою чергу, Журнал хвороби Альцгеймера (Journal of Alzheimer’s Disease) відзначає, що деменція і хвороба Альцгеймера є «швидко зростаючими проблемами» сучасного населення. Також в ньому наводяться дані про позитивні ефекти кофеїну в справі захисту від розвитку недоумства.

“Результати попередніх досліджень дещо суперечливі, але більшість досліджень (три з п’яти) підтверджують позитивний вплив кави на зниження когнітивних функцій, деменцію або хворобу Альцгеймера”.

Результати дослідження серцево-судинних факторів ризику, старіння і слабоумства (CAIDE) показують, що вживання від трьох до п’яти чашок кави в день в середньому віці пов’язане зі зниженням ризику розвитку деменції приблизно на 65% в літньому віці.

Читайте також:  Як позбутися набряків та синців під очима: поради експертів

Крім того, позитивний вплив на когнітивні функції показало поєднання кави і чаю, що вживаються протягом дня. В цілому, підкреслюють медики з клініки Мейо, зміцненню здоров’я і захисту від деменції може сприяти харчування на зразок середземноморської дієти, багате фруктами, овочами, цільними зернами і омега-3 жирними кислотами, які зазвичай містяться в деяких видах риби і горіхів.