Засоби випрямлення волосся можуть значно збільшити ймовірність пухлин матки. Це відбувається при їх частому використанні, як встановили вчені США.

Приблизно у 1,64% жінок, які ніколи не користувалися випрямлячами для волосся, до 70 років розвивається рак матки. Але в тих представниць прекрасної статі, хто часто звертається по допомогу до цих коштів, ризик збільшується більш ніж до 4%, пише WebMD.

Щоправда, як особливо підкреслюють дослідники, варто пам’ятати, що сам собою рак матки – вкрай рідкісний різновид пухлин.

Проте за даними Центрів з контролю та профілактики захворювань США, рак матки є найпоширенішим видом гінекологічних злоякісних новоутворень у країні.

Його показники зростають. У дослідженні взяли участь близько 34 000 жінок віком від 35 до 74 років. Період спостережень становив 11 років, і цей час рак виявили в 378 жінок.

Після врахування інших факторів ймовірність розвитку раку матки, як встановлено, була більш ніж удвічі вищою у жінок, які використовували засоби для випрямлення волосся понад чотири рази на рік.

Менш часте застосування коштів було з підвищеним ризиком раку матки, але це різниця була статистично значимої, тобто могла з’явитися випадковістю. Раніше вчені довели, що засоби випрямлення волосся містять хімічні речовини, що руйнують ендокринну систему. А вони пов’язані з підвищеним ризиком пухлин молочних залоз і яєчників.