Менопауза може виявлятися багатьма неприємними симптомами: туманом у голові, слабкістю кісток та болями в суглобах, припливами жару та нічною пітливістю – деякі продукти та напої допомагають полегшити їх.

Зменшити тривожність. Лікар-гінеколог Тетяна Коледова зауважила, що під час менопаузи рівні естрогену та прогестерону поступово знижуються, тоді як адреналін та кортизол вивільняються. Це призводить до перепадів настрою, а також підвищеної тривожності, яка часто буває пов’язана з прискореним серцебиттям. Жінкам у цей період слід налягати на продукти, багаті на магній – він пригнічує вироблення кортизолу.

Хорошими джерелами магнію є банани, авокадо, темна листова зелень, коричневий рис, сочевиця, горіхи та насіння.

Заспокоїти тверді суглоби. Багато жінок у менопаузу виявляють, що їхні суглоби починають хворіти і стають скутішими. Така зміна пов’язана з поступовим зниженням рівня естрогену: цей гормон має вирішальне значення для доброго здоров’я кісток та суглобів. У раціоні з урахуванням цього має бути більше протизапальних продуктів з омега-3 (жирна риба, олії, горіхи). Також будуть корисні куркума, імбир, кориця, часник – вони допомагають природним чином зменшувати запалення.

Що ще важливо: пити багато води, щоб тканини залишалися вологими та еластичними, каже фахівець.

Допомогти від безсоння. Жінки, які переживають менопаузу, нерідко виявляють, що їм стає важче засинати, або ж вони прокидаються рано-вранці і не можуть знову заснути – такі безсонні ночі можуть тривати місяцями або навіть роками, впливаючи на рівень енергії, а також на психічне здоров’я.

За словами медика, щоб забезпечити себе енергією та зменшити втому, слід вживати продукти з високим вмістом заліза, а також багато високоякісного білка (наприклад, курку, яйця, рибу, цільнозернові продукти, грецький йогурт).

Збільшити густину кісток. Через зниження рівня естрогену кістки жінок після 50 років починають слабшати. У раціоні повинні бути продукти, що містять кальцій і вітамін D. Багато кальцію міститься в молочних продуктах, листовій зелені, сардинах, злаках. Вітамін D може надходити з жирної риби, печінки, яєчних жовтків.

Підвищити потужність мозку. Легка втрата пам’яті, проблеми з концентрацією уваги та втрата ходу думок – все це найпоширеніші проблеми в період менопаузи. Погіршують їх неприємний прояв порушення сну, підвищений стрес, зниження рівня естрогену.

Лікар проінформувала: деякі дослідження показали, що харчування, багате омега-3 жирними кислотами та листовою зеленню, може допомогти жінкам покращити мозкову активність у цей період свого життя. У свою чергу листова зелень містить фолієву кислоту, яка також сприяє здоров’ю мозку.