Канадські вчені з University of Waterloo встановили, що сигарети з ментолом викликають велику нікотинову залежність у курців. Особливо згубно ці сигарети впливають на підлітків, які вважають такі сигарети практично нешкідливими.

Як показало дослідження, ментоловий присмак дає підліткам помилкове переконання в тому, що дані сигарети є менш небезпечними для їх здоров’я, ніж традиційні. В результаті, споживачі сигарет з ментолом в три рази частіше статистично продовжують палити і в наступний рік після початку шкідливої ​​звички. Небезпечна також кількість викурених сигарет серед курців– 43 на тиждень проти 26 звичайних сигарет.
 
Раніше вчені вже довели, що переважна більшість курців стали жертвами цієї звички вже в підлітковому віці, і лише незначна частина почала палити після 20. У Канаді близько 32% підлітків-курців використовують сигарети з ментолом, і головна причина цього – переконання в їх меншій шкоді для здоров’я. Для молодих людей незвичайний присмак сигарети стає ще й приводом поекспериментувати. Часто подібні експерименти закінчуються вже повноцінним стійким курінням з 15-20 сигаретами в день.
 
У липні 2010 року в Канаді було заборонено продаж ароматизованих сигарет, але під цю заборону чомусь не потрапили сигарети з ментолом. Лише в провінції Альберта їх реалізація під забороною, який, правда, ще не вступив в законну силу. У квітні 2014 влада Євросоюзу прийняли нову Директиву з продажу тютюнових виробів, відповідно до якої в 28 європейських країнах скоро буде введена заборона на продаж сигарет з ментолом.

Читайте також:  Куряче м'ясо - одна з найсерйозніших загроз для здоров'я людини

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
МЕНТОЛОВА ГИДОТА

НАВІТЬ ОДНА СИГАРЕТА В ДЕНЬ СМЕРТЕЛЬНА

КАЛЬЯН: ШКОДА І КОРИСТЬ

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News