Коли ви страждаєте від артриту, ваше тіло перебуває у запальному стані, який може посилюватися деякими продуктами харчування. Ось харчові тригери, які можуть викликати у вас біль через подальше запалення.

«Деякі фахівці з артриту вважають, що дотримання протизапальної дієти може допомогти пацієнтам, які страждають на ревматоїдний артрит», — каже доктор Дебора Лі з аптеки Dr Fox Online Pharmacy. Експерт пояснив, що хоча ви можете не пов’язувати свої суглоби з кишечником, їх здоров’я може бути пов’язане.

Оскільки дієта відіграє важливу роль для здоров’я вашого кишечника, деякі харчові інгредієнти можуть викликати запалення при артриті.

Три винуватці, які можуть викликати проблеми, — це глютен, вуглеводи та аспартам.

Глютен

Глютен міститься у пшениці, ячмені, житі та вівсі. Цей інгредієнт є у всьому, від хліба до тортів.

Хоча глютен може бути у всіх ваших улюблених ласощі, деякі пацієнти з артритом повідомляють про полегшення, коли уникають його. Лікар сказала:

“Дієта може бути ефективним способом впоратися з симптомами артриту. Деякі люди із захворюванням суглобів можуть також страждати на глютенову хворобу або чутливість до глютену. У цьому випадку вам все одно потрібно перейти на безглютенову дієту”.

Вуглеводи

Біле борошно та крупи, тісно пов’язані з глютеном, можуть бути проблематичними для суглобів. Фонд артриту повідомляє, що рафіновані вуглеводи можуть стимулювати запалення.

Лікар сказав:

«В дослідженні, 21 пацієнт, який страждає на остеоартрит коліна, був призначений або на дієту з низьким вмістом жирів, або на дієту з низьким вмістом вуглеводів, або на контрольну дієту. Через 12 тижнів про найбільше зменшення болю та неприємних відчуттів при виконанні функціональних завдань повідомили ті, хто дотримувався низьковуглеводної дієти».
Аспартам

Часто зустрічається у підсолоджених напоях, аспартам є штучним підсолоджувачем. За даними благодійної організації боротьби з артритом, цей інтенсивний солодкий смак міститься у більш ніж 4000 продуктах по всьому світу.

“Хоча аспартам вважається безпечним для вживання, нещодавній огляд 2017 року дійшов висновку, що аспартам, навіть споживаний у рекомендованих кількостях, може збільшити окисний стрес та посилити запалення”.