ГоловнаНовини Здоров'яВітамін B захищає мозок від старіння

Вітамін B захищає мозок від старіння

МозокУ результаті дослідження, проведеного вченими Оксфордського університету, з’ясувалося, що ризик розвитку хвороби Альцгеймера (БА) можна відстрочити, якщо щодня приймати вітаміни групи B.

Вітаміни цієї групи більш, ніж у сім разів знижують рівень атрофії сірої речовини головного мозку в тих його областях, які найбільш уразливі при цьому захворюванні.

Учені протягом двох років відстежували за допомогою магнітно-резонансної томографії зміни в головному мозку 200 літніх добровольців, у яких було діагностовано помірне когнітивне порушення. Половина з них протягом цього періоду отримувала високі дози вітамінів B12, B6 і фолієвої кислоти – відповідно, в 300, 20 і 4 рази перевищують рекомендовані норми. Решта учасників дослідження отримували плацебо.

Читайте також:  Вчені назвали 7 простих дій для захисту від хвороби Альцгеймера

У результаті було доведено, що вітамінні добавки надають значний позитивний ефект на ті регіони мозку, які особливо страждають при БА, включаючи гіпокамп, мозочок і серединну скроневу частку, більш, ніж у сім разів знижуючи ступінь їх атрофії. Особливо цей ефект проявився у тих учасників, у кого спочатку був високий рівень гомоцистеїну в плазмі крові. У тих з них, хто брав вітаміни, рівень атрофії сірої речовини склав всього 0,6 відсотка, а у тих, хто отримував плацебо, цей показник склав 5,2 відсотка.

Експерти відзначили, прийом вітамінів спричинив за собою не тільки зниження рівня гомоцистеїну, що, у свою чергу, призвело до зменшення атрофії сірої речовини, а й, як наслідок, до уповільнення втрати когнітивних здібностей – учасники “вітамінної групи” показали кращі результати в різних тестах за оцінкою їх мозкової функції.

Читайте також:  Перераховано хвороби, які здатні викликати значний набір ваги

Дослідникам вперше вдалося зримо продемонструвати можливість впливу на процес розвитку хвороби Альцгеймера. І рекомендували всім літнім людям, у яких спостерігаються проблеми з пам’яттю, приймати в якості профілактики БА вітаміни групи B.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News