У результаті дослідження, проведеного вченими Оксфордського університету, з’ясувалося, що ризик розвитку хвороби Альцгеймера (БА) можна відстрочити, якщо щодня приймати вітаміни групи B.

Вітаміни цієї групи більш, ніж у сім разів знижують рівень атрофії сірої речовини головного мозку в тих його областях, які найбільш уразливі при цьому захворюванні.

Учені протягом двох років відстежували за допомогою магнітно-резонансної томографії зміни в головному мозку 200 літніх добровольців, у яких було діагностовано помірне когнітивне порушення. Половина з них протягом цього періоду отримувала високі дози вітамінів B12, B6 і фолієвої кислоти – відповідно, в 300, 20 і 4 рази перевищують рекомендовані норми. Решта учасників дослідження отримували плацебо.

Читайте також:  Експерти назвали колір фекалій, при якому потрібно насторожитися

У результаті було доведено, що вітамінні добавки надають значний позитивний ефект на ті регіони мозку, які особливо страждають при БА, включаючи гіпокамп, мозочок і серединну скроневу частку, більш, ніж у сім разів знижуючи ступінь їх атрофії. Особливо цей ефект проявився у тих учасників, у кого спочатку був високий рівень гомоцистеїну в плазмі крові. У тих з них, хто брав вітаміни, рівень атрофії сірої речовини склав всього 0,6 відсотка, а у тих, хто отримував плацебо, цей показник склав 5,2 відсотка.

Експерти відзначили, прийом вітамінів спричинив за собою не тільки зниження рівня гомоцистеїну, що, у свою чергу, призвело до зменшення атрофії сірої речовини, а й, як наслідок, до уповільнення втрати когнітивних здібностей – учасники “вітамінної групи” показали кращі результати в різних тестах за оцінкою їх мозкової функції.

Читайте також:  Коли жінки досягають сексуального розквіту

Дослідникам вперше вдалося зримо продемонструвати можливість впливу на процес розвитку хвороби Альцгеймера. І рекомендували всім літнім людям, у яких спостерігаються проблеми з пам’яттю, приймати в якості профілактики БА вітаміни групи B.