Згідно з новим дослідженням, вживання овочів в їжу приносить не тільки короткострокову користь для здоров’я.

Вживання додаткових 270 г овочів на день протягом восьми тижнів було пов’язано з поліпшенням здоров’я кісток і зниженням біомаркерів поганого здоров’я кісток. Точний механізм невідомий, хоча дослідники запропонували кілька можливих причин, передає Express.

Учасниками дослідження були дорослі з надмірною вагою і ожирінням, які їли овочі рідше одного разу на день.

Біомаркери крові для здорових кісток були поліпшені в групі, що вживає овочі. Дослідники визначили збільшення резорбції кісток, руйнування кісткової тканини з вивільненням накопиченого кальцію в кров. Учасники також відзначили поліпшення стану сечовивідних шляхів, зменшення кількості кислоти в сечі.

“У такої користі для здоров’я є кілька потенційних причин. Одним із запропонованих механізмів є поліпшення харчування за рахунок овочів, що містять вітаміни і мінерали, які можуть поліпшити здоров’я кісток”, – говорить перший автор дослідження Джей Джей Цао.

Каротиноїди, група антиоксидантів, які містяться в рослинах, були визначені в попередньому дослідженні для поліпшення здоров’я кісток. Дослідники виявили більш високий рівень каротиноїдів у плазмі крові у людей, які їли овочі.

Існує безліч вітамінів і мінералів, які позитивно впливають на здоров’я кісток. Вітамін D покращує всмоктування кальцію в кишковому тракті, збільшуючи доступне для організму кількість.

Нестача кальцію може призвести до того, що організм вичистить його з кісток для підтримки рівня, необхідного для роботи нервів і м’язів.