З віком ризик деяких захворювань очей може збільшуватися. Однак правильне харчування, захист органів зору і регулярні огляди у лікарів збільшують шанси зберегти здоров’я очей. Фахівці дали кілька порад з цього приводу.

Знайти хорошого офтальмолога

Багато захворювань очей не мають ранніх симптомів, і людина довгий час може не здогадуватися про наявність проблеми. Тому важливо знайти хорошого офтальмолога і проходити обстеження. Крім того, лікар підкаже, як часто потрібно перевіряти зір.

Додати в раціон корисні продукти

Вживання здорової їжі допомагає запобігти різним захворюванням і станам, які призводять до проблем із зором. В першу чергу це діабет і високий кров’яний тиск. У раціон слід включити більше корисних для очей продуктів: листову зелень (наприклад шпинат), капусту, рибу з високим вмістом омега-3 жирних кислот (палтус, лосось і тунець).

Читайте також:  Виявлено залежність від поганих новин

Звернути увагу на спадковість

Деякі захворювання очей, такі як глаукома і вікова дегенерація жовтої плями, можуть передаватися у спадок. Тому знання історії хвороби сім’ї допоможе вчасно вжити заходів і зберегти здоров’я, йдеться на сайті The National Eye Institute (NEI).

Додати фізичну активність

Фізична активність покращує загальне самопочуття, а також допомагає знизити ризик діабету і високого кров’яного тиску. Вони, як було сказано раніше, впливають на здоров’я очей.

Захистити очі

Фахівці рекомендують використовувати сонцезахисні окуляри, так як УФ-випромінювання може завдати шкоди не тільки шкірі, але і очам. Носіння сонцезахисних окулярів, які блокують від 99 до 100% випромінювання, може захистити очі і знизити ризик розвитку катаракти.

Читайте також:  Денний сон більше години збільшує ризик серцевих захворювань на 82%

Відмовитися від шкідливих звичок

Відмова від куріння корисний для всіх органів людини, включаючи очі. Це допоможе знизити ризик таких захворювань, як дегенерація жовтої плями і катаракта.