При виявленні у себе перших симптомів простатиту , потрібно відразу звертатися за допомогою до лікаря. На початкових стадіях хвороба легше піддається лікуванню.

Простатит – це запалення передміхурової залози , яке може супроводжуватися характерними хворобливими проявами або набрякати безсимптомно (асимптоматичний простатит) . Згідно з медичною статистикою , простатит є найчастішим урологічним захворюванням у чоловіків молодше 50 років. У літніх пацієнтів частота виявлення простатиту дещо поступається частоті виявлення аденоми і раку передміхурової залози.

У переважній більшості випадків пусковим механізмом у розвитку простатиту служить бактеріальна інфекція. При цьому ймовірність розвитку захворювання в достатній мірі залежить від певних чинників : переохолодження , зниження імунних властивостей організму , гормональних порушень , застійних явищ в органах малого таза та інших .

Що стосується проявів хронічного простатиту , то симптоматика даного захворювання досить різноманітна. Примітно , що немає ніякого взаємозв’язку між кількістю лейкоцитів у секреті передміхурової залози і тяжкістю перебігу захворювання. Крім того, не виявлена ​​кореляція між морфологічними змінами в тканинах передміхурової залози і виразністю симптомів , з якими пацієнт звертається до лікаря- уролога.

Читайте також:  Варикоцеле и бесплодие: диагностика и методы лечения

При хронічному простатиті чоловіка можуть турбувати кілька груп симптомів. Однак , як згадувалося вище , захворювання може протікати і без симптомів.

Больовий синдром при простатиті

Одним з найбільш поширених симптомів при хронічному простатиті є больовий синдром. Больові відчуття можуть мати різну ступінь вираженості і мати різну локалізацію. Хворий може відчувати болі в області промежини , тазу , в прямій кишці , внутрішньої поверхні стегон і в поперековій області. Часто відзначаються болі по ходу статевого члена , в голівці пеніса , яєчках і в області паху .

Порушення сечовипускання

Для простатиту характерне порушення акту сечовипускання , а саме , хворого можуть турбувати часті позиви , а також біль і різь при сечовипусканні. Нерідко відзначається уривчастість і ослаблення струменя сечі.

Читайте також:  Варикоцеле и бесплодие: диагностика и методы лечения
Еректильна дисфункція

Запальний процес в передміхуровій залозі може привести до проблем в статевій сфері , наприклад , до зниження статевого потягу і погіршення ерекції. Наприклад , хронічний бактеріальний простатит може стати причиною передчасної еякуляції. Крім того , при хронічному простатиті чоловік може відчувати болючі відчуття як під час статевого контакту , так і при сім’явиверганні .

При простатиті знижується запліднююча здатність еякуляту , що стає причиною звернення пар за медичною допомогою з приводу безпліддя.

Виразність симптомів

Залежно від вираженості симптомів , хронічний простатит може в тій чи іншій мірі впливати на якість життя хворого. В цілому , вплив хронічного простатиту на якість життя чоловіка можна порівняти з такими захворюваннями як стенокардія , інфаркт міокарда , хвороба Крона. Нездатність вести нормальне статеве життя призводять і до ряду психологічних проблем.

Читайте також:  Варикоцеле и бесплодие: диагностика и методы лечения
Відразу до лікаря

Поява будь-яких з вищевказаних симптомів є приводом для звернення чоловіка до лікаря-уролога. В ідеалі кожен чоловік (особливо тим , кому за 40) щорічно повинен проходити огляд в уролога . Це найкраща профілактика урогенітальних захворювань , що дозволяє виявити порушення на самих ранніх стадіях , і застосувати адекватні терапевтичні заходи для усунення проблеми.

Основа лікування хронічного простатиту (за наявності бактеріальної складової захворювання) зводиться до застосування антибактеріальної терапії , причому антибіотики призначаються тільки після точної ідентифікації патогенного збудника. Також призначаються протизапальні препарати , вітаміни , імуномодулятори для підвищення опірності організму до інфекцій. Залежно від конкретного випадку , може проводитися масаж простати (у ряді випадків він протипоказаний) , фізіотерапевтичні та інші методи лікування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НАРОДНЕ ЛІКУВАННЯ ПРОСТАТИТУ