Не все, що смачно, добре для здоров’я. Але їжа впливає і на психіку. Їжа повинна бути приємною на смак, викликати позитивні емоції і гарний настрій. Яких продуктів краще уникати? Що потрібно їсти, щоб поліпшити настрій?

“Вибір продуктів дійсно може впливати на душевний стан. Звичайно, бобові, риба або шпинат не зможуть вилікувати напади паніки або депресію. Однак клініка Мейо в Арізоні виявила, що вони покращують настрій”, – пише видання Focus.

Риба, горіхи та брокколі роблять нас щасливішими

“Покращувачі” настрою включають рибу з великою кількістю омега-3 жирних кислот – оселедець, тунець або лосось. Оскільки сам організм не може виробляти незамінні жирні кислоти, вони повинні надходити з їжею. Дослідження показали, що омега-3 жирні кислоти можуть полегшити симптоми депресії, впливаючи на вироблення гормонів щастя серотоніну і дофаміну.

Читайте також:  Від цих п'яти продуктів краще відмовитись, якщо ви хочете мати здорове серце

“Постачальники білка” – квасоля, сочевиця, волоські горіхи або яйця, підтримують баланс серотоніну в рівновазі, тому що організм перетворює амінокислоту триптофан в гормон, що поліпшує настрій. Триптофан також важливий для ритму сну і неспання.

Шпинат і брокколі багаті фолієвою кислотою. Нестача вітаміну пов’язаний з порушеннями сну і депресією.

Сосиски, фаст-фуд і сир негативно впливають на настрій

Тарілка сиру з червоним вином змушує серце цінителя битися частіше? Не спишіть, особливо якщо у вас стрес. Процес дозрівання сиру перетворює білок в гістамін. Цей нейротрансмітер стимулює травлення і нервову систему, але і викликає тривожність, погіршує настрій. Оброблене м’ясо також негативно впливає на психіку.

Читайте також:  П'ять ознак того, що людина перебуває у хронічному стресі

Медичний факультет Університету Джона Хопкінса виявив зв’язок між обробленими продуктами і манією. Як показує дослідження, опубліковане в журналі Molecular Psychiatry, нітрати впливають на мікроорганізми в кишечнику, і це, ймовірно, впливає на області мозку, які викликають психічні захворювання.

Ці сполуки утворюються, коли м’ясо консервується солінням, копченням, бродінням і т. д.