Багато курців мріють про відмову від шкідливої звички, але не у багатьох це виходить. Експерти назвали простий і найбільш ефективний спосіб.

Навряд чи в нашій країні залишилися люди, які ніколи б не чули про небезпеку куріння. На жаль, курцям зі стажем буває дуже важко відмовитися від шкідливої звички, і часом їм доводиться робити по кілька десятків спроб. Якщо ви відчайдушно хочете кинути палити, але у вас ніяк не виходить, то не відчувайте себе невдахою – ви не самотні. Наприклад, у Великобританії сьогодні налічується 9 млн курців, але дві третини з них хочуть відмовитися від сигарет. Тим більше, що кожна п’ята смерть в країні викликається курінням, а відмова від нього є кращим захистом здоров’я. Дослідження показують, що лише 4% людей, які намагалися кинути палити, утримуються від сигарет через рік після початку спроби. Ну а 96% продовжують курити знову.

«Найменш ефективним способом відмови від куріння є випробування власної сили волі, – говорить лікар загальної практики і фахівець в області боротьби з шкідливими залежностями доктор Сара Джарвіс. – Звертайтеся до медиків, які використовують нікотинозамісну терапію. Вона може бути у вигляді пластирів, жуйок або льодяників. Дослідження показують, що ймовірність успіху в боротьбі з курінням зростає на 50-70%, якщо курці вдаються до допомоги терапії”.

Доктор Джарвіс також настійно рекомендує курцям сфокусуватися на причинах, які штовхнули до відмови від куріння спочатку. Необхідно виписати їх на папері або в електронному вигляді і частіше перечитувати, оскільки це та сама мотивація, яка потрібна для остаточного успіху. Слід збільшити прийом води і знайти нові способи для релаксації. Несподіваним і найпотужнішим способом боротьби з курінням буде… фінансовий розрахунок, адже вартість сигарет сьогодні досить висока, а відмова від їх покупки дозволяє заощадити гроші. Фінансова сторона боротьби з курінням є одним з найефективніших мотивів, як показують дослідження. Ті гроші, які ми щодня витрачаємо на покупку сигарет, можна поступово відкладати, щоб протягом року зібрати непогану суму.